پنچ چیزی که باید قبل خرید خانه در آن‌ور آب را در نظر بگیرید

پنچ چیزی که باید قبل خرید خانه در آن‌ور آب را در نظر بگیرید

قبل از خرید خانه در خارج از کشور، مهم است که از حقوق و تعهدات قانونی خود آگاه باشید. کمک گرفتن از یک تیم خرید خانه که شامل وکیل املاک، مشاور املاک و وام دهنده‌ی مسکن است که با جزئیات خرید املاک خارجی آشنا باشند، می‌تواند سرعت کارها را بالاتر ببرد.

دلایل زیادی وجود دارد که شما را به فکر خرید خانه در خارج از کشور، مثلا خرید خانه در ترکیه یا خرید خانه در فرانسه و ایتالیا و … بیندازد. شاید بهترین مکان جهت سپری کردن تعطیلات را پیدا کرده باشید و یک مکان دائمی برای تفریح خود می‌خواهید. شاید هم می‌خواهید دوران طلایی زندگی خود (همان بازنشستگی) را در کشوری زیبا سپری کنید. شاید هم قصد خروج از کشور و اخذ اقامت دائم آن‌جا را داشته باشید. در هر صورت، خرید ملک در یک کشور خارجی تجربه‌ی متفاوتی نسبت به خرید یک ملک در وطن خودتان خواهد بود. پس قبل از اینکه عاشق آن ویلای ایتالیایی یا یک باغ بزرگ مکزیکی شوید، در اینجا پنج نکته وجود دارد که باید در نظر بگیرید.

  1. هزینه‌ی زندگی

اگر منطقه‌ای را انتخاب کنید که هزینه‌ی زندگی پایینی دارد، مهاجرت به خارج از کشور می‌تواند به نفع شما باشد. از طرف دیگر، اگر می‌خواهید خانه‌ای را در مکانی بخرید که نیازهای ضروری مانند غذا، حمل و نقل و مراقبت‌های پزشکی بسیار گران‌تر از شهر فعلی شما باشد، ممکن است مهاجرت به خارج از کشور منطقی نباشد.

همانطور که در حال جستجوی املاک هستید، هزینه‌های زندگی را هم در نظر بگیرید. گرچه ارزش پول کشور ما از سایر کشورها پایین‌تر است، اما بسته به وضعیت مالی خود باید موارد زیادی را جهت خرید یک ملک در نظر بگیرید. به این ترتیب می‌توانید از قبل برنامه‌ریزی کنید و بر اساس آن بودجه‌بندی کنید.

  1. قوانین مالکیت خارجی

هر کشوری حق دارد محدودیت‌هایی را برای افرادی که می‌خواهند مالکیت داشته باشند، اعمال کنند. حتی اگر کشوری که به آن علاقه دارید اجازه خرید خانه را به خارجی‌ها بدهد، ممکن است قبل از اینکه بتوانید خرید خانه را تکمیل کنید، از شما خواسته شود که مجوزهای اقامت ویژه دریافت کنید یا در یک سازمان دولتی ثبت نام کنید.

اگر نمی‌دانید قوانین یک کشور خاص چیست، همیشه می‌توانید با یک وکیل املاک یا دفتر مهاجرتی که می‌داند چگونه معاملات خارجی را انجام دهد تماس بگیرید.

  1. مسائل مالی

یکی از پیچیده‌ترین جنبه‌های خرید خانه در خارج از کشور، تعیین منابع مالی است. اگر قصد دارید از طریق یک بانک خارجی برای دریافت وام مسکن اقدام کنید، خودتان را برای یک پیش پرداخت بزرگ آماده کنید. احتمال اینکه مجبور شوید بهره‌ی این وام را نیز بپردازید، زیاد خواهد بود. حتی ممکن است از شما خواسته شود که یک بیمه نامه جداگانه بخرید تا در صورت بروز هر گونه اتفاق، وام مسکن شما پرداخت شود.

اگر نمی‌خواهید با مسائل مالی جهت خرید خانه در خارج از کشور درگیر شوید، می‌توانید از پول نقد برای پرداخت هزینه‌ی خانه‌ی خود استفاده کنید. می‌توانید از اعتبار سهام خانه به عنوان منبع پول نقد خود استفاده کنید. اما اگر نتوانید پرداخت‌ها را به موقع انجام دهید، محل اقامت اصلی شما در معرض خطر قرار می‌‌گیرد.

اگر به پول نقد فوری نیاز دارید، می توانید از IRA خودگردان خود نیز استفاده کنید. اما شما نمی‌توانید در خانه‌ی جدید خود زندگی کنید. بنابراین احتمالاً باید گزینه های دیگری را بررسی کنید.

  1. بدهی مالیاتی

قبل از مهاجرت به یک کشور خارجی، بهتر است قوانین مالیاتی که ممکن است اعمال شود را در نظر بگیرید. بعید نیست که هنگام خرید خانه و همچنین به هنگام فروش آن، مجبور به پرداخت مالیات شوید. همچنین ممکن است پرداخت‌های مالیاتی مداومی وجود داشته باشد که باید در طول سال انجام دهید. در واقع، قبل از اینکه جهت خرید خانه در خارج از کشور اقدام کنید، باید بدانید که این چگونه بر وضعیت مالیاتی شما تأثیر می‌گذارد.

  1. استراتژی خروج

خرید یک خانه برای تعطیلات یا یک خانه بازنشستگی در خارج از کشور ممکن است تا زمانی که آماده تخلیه آن نباشید مانند یک رویا به واقعیت تبدیل شود. در برخی کشورها، خانه ها می توانند ماه ها یا حتی سال ها در بازار باقی بمانند. فاکتورگیری در شرایط بازار محلی در حالی که استراتژی خروج خود را توسعه می‌دهید، می‌تواند تضمین کند که مدت‌ها پس از آماده شدن برای ادامه کار، در یک خانه گیر نخواهید کرد.

حقوق و تعهدات قانونی

قبل از خرید خانه در خارج از کشور، مهم است که از حقوق و تعهدات قانونی خود آگاه باشید. کمک گرفتن از یک تیم خرید خانه که شامل وکیل املاک، مشاور املاک و وام دهنده‌ی مسکن است که با جزئیات خرید املاک خارجی آشنا باشند، می‌تواند سرعت کارها را بالاتر ببرد.

همچنین باید از این نکته نیز مطمئن شوید که این سرمایه‌گذاری با برنامه‌ی مالی شما مطابقت دارد و بهتر است بدانید که بر بودجه‌ی شما چه تأثیری می‌گذارد. یک مشاور مالی می‌تواند راجع به هر دو مورد شما را راهنمایی کند. در صورت قرارداد با یک دفترمهاجرتی یا وکیل معتبر، باید ابتدا به یک سری سوالات در مورد موقعیت و اهداف خود پاسخ دهید. سپس می‌توانید نمایه‌های آن‌ها را بخوانید تا در مورد آن‌ها بیشتر بدانید، تلفنی یا حضوری با آن‌ها مصاحبه کنید و انتخاب کنید که در آینده با چه کسی کار کنید.

یکی از دفاتر مهاجرتی معتبر در این زمینه، صباپلن است. صباپلن، با ارائه‌ی خدمات خرید ملک در خارج از کشور و در کشورهای محبوبی چون فرانسه، ترکیه، سوئد و … به شما در اخذ اقامت کمک خواهد کرد. در واقع، برخی از کشورها امکان اخذ اقامت دائم از طریق خرید ملک را فراهم کرده‌اند. پس اگر شرایط خرید خانه در جایی خارج از کشور خودتان را دارید، فرصت مناسبی است که آن را امتحان کرده و صاحب پاسپورت آن کشور شوید.

در صورتی که نمی‌دانید کدام کشور با بودجه‌ی شما همخوانی دارد و روحیات شما با کدام یک سازگار‌تر است، پس توصیه می‌کنیم که از خدمات دفتر مهاجرتی و اقامتی صباپلن جهت خرید ملک، کمک بگیرید. صباپلن، با سابقه‌ای درخشان در زمینه‌ی مهاجرت مشتریان، شما را از تمام خدمات ارزشمند خود بهره‌مند خواهد کرد و با پرسیدن سوالات مختلف و بررسی شرایط شما، به شما بهترین گزینه جهت خرید ملک را پیشنهاد خواهد داد.

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند