آخرین آمار در مورد خرید نفتی چین از ایران

آخرین آمار در مورد خرید نفتی چین از ایران

آمار شرکت رصد نفتکش ورتکسا نشان می‌دهد چین قرار است حدود دو میلیون بشکه نفت از ایران دریافت کند. این محموله از کی وارد چین می‌شود؟

به گزارش تجارت‌نیوز، این محموله قرار است اواخر هفته جاری در جنوب چین برای پر کردن ذخایر استراتژیک، تخلیه شود و سومین محموله بزرگی است که از ماه دسامبر، از ایران وارد می‌شود.

به نقل از ایسنا، این محموله توسط یک نفتکش متعلق به شرکت ملی نفتکش ایران حمل می‌شود که نشان می‌دهد به صورت رسمی به عنوان خرید نفت ایران توسط چین ثبت خواهد شد.

عدم ثبت همه خرید نفت چین از ایران

طبق گزارش رویترز، چین رسما تمامی واردات نفت خود از ایران را ثبت نمی‌کند و برآورد می‌شود واردات غیررسمی نفت از ایران به چین، حدود هفت درصد از کل واردات نفت این کشور را تشکیل می‌دهد.

روزنامه وال استریت ژورنال گزارش کرده که صادرات نفت ایران در سه ماه نخست سال میلادی جاری به ۸۷۰ هزار بشکه در روز افزایش یافت. این رقم، در مقایسه با صادرات سال ۲۰۲۱ حدود ۳۰ درصد داشته است.

بر اساس گزارش اویل پرایس، یک تحلیلگر شرکت کپلر به وال استریت ژورنال گفت: انتظار نمی‌رود چین به دلیل خرید نفت ایران، هدف تحریم‌های ثانویه آمریکا قرار گیرد زیرا واشنگتن کاملا سرگرم روسیه شده است.

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند