خرید و فروش طلا در فضای مجازی ممنوع است

خرید و فروش طلا در فضای مجازی ممنوع است

نایب‌رئیس دوم اتحادیه طلا و جواهر گفت: خرید و فروش طلا در فضای مجازی ممنوع است و هیچ فروشگاهی مجوزی برای انجام این کار ندارد.

به گزارش تجارت‌نیوز، محمد کشتی‌آرای، نایب‌رئیس دوم اتحادیه طلا و جواهر با اشاره به آخرین وضعیت بازار طلا، گفت: امروز بازار طلا و سکه همانند ۲ روز گذشته روند صعودی داشت و شاهد افزایش قیمت این محصولات هستیم.

نایب‌رئیس دوم اتحادیه طلا و جواهر با اشاره به دلایل افزایش قیمت طلا و سکه در بازار، تشریح کرد: امروز نرخ اونس جهانی افزایش یافت و حدود ۲۰ دلار گران شد، همچنین قیمت ارز نیز افزایش یافت که در افزایش قیمت طلا و سکه موثر بود. داد و ستد‌ها روال عادی دارد و تنها شاهد افزایش قیمت‌ها هستیم که خرید و فروشی صورت نمی‌گیرد.

کشتی‌آرای در خصوص خرید و فروش طلا در فضای مجازی، بیان کرد: خرید و فروش طلا در فضای مجازی ممنوع است و هیچ کسب و کاری مجوزی برای انجام این کار ندارد بنابراین توصیه می‌شود که مردم به این نوع خرید اعتماد نکنند.

نایب‌رئیس دوم اتحادیه طلا و جواهر با اشاره به قیمت اونس طلا، گفت: امروز قیمت هر اونس طلا در بازار‌های جهانی یک هزار و ۷۳۱ دلار بود. سکه طرح قدیم ۷ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان، سکه طرح جدید ۷ میلیون و ۷۲۵ هزار تومان، نیم‌سکه ۳ میلیون و ۸۱۰ هزار تومان، ربع سکه ۲ میلیون و ۹۰ هزار تومان، سکه یک گرمی یک میلیون و ۱۲۰ هزار تومان معامله شد.

کشتی‌آرای بیان کرد: هر مثقال طلا ۱۷ عیار، ۳ میلیون و ۲۶۲ هزار تومان و هر گرم طلای ۱۸ عیار ۷۵۱ هزار و ۵۰۰ تومان معامله شد. دیروز روند افزایشی قیمت سکه و طلا را پشت سر گذاشتیم، اما مشخص نیست که در هفته آینده وضعیت خرید و فروش طلا چطور باشد.

نایب‌رئیس دوم اتحادیه طلا و جواهر بیان کرد: بازار طلا اگر دادوستد داشته باشد کاهش قیمت خواهد داشت.

 

منبع: باشگاه خبرنگاران

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند