کاهش ۵۰ درصدی خرید و فروش مسکن / بازار تا تابستان تکان نمی خورد

رئیس اتحادیه مشاوران املاک تهران، گفت: حجم معاملات خرید و فروش مسکن در کشور در ماه آذرماه نسبت به مدت مشابه در سال گذشته،۵۰ درصد کاهش یافته است. حسام عقبایی در گفتگو با خبرنگار تجارت نیوز گفت: در آذزماه سال جاری ۱۳هزار و ۱۱۶قرارداد خرید و فروش و ۱۴هزار و۵۱۱ قرارداد اجاره، ابتدای آذرماه سال‌جاری به ثبت
کاهش ۵۰ درصدی خرید و فروش مسکن / بازار تا تابستان تکان نمی خورد

رئیس اتحادیه مشاوران املاک تهران، گفت: حجم معاملات خرید و فروش مسکن در کشور در ماه آذرماه نسبت به مدت مشابه در سال گذشته،۵۰ درصد کاهش یافته است.
حسام عقبایی در گفتگو با خبرنگار تجارت نیوز گفت: در آذزماه سال جاری ۱۳هزار و ۱۱۶قرارداد خرید و فروش و ۱۴هزار و۵۱۱ قرارداد اجاره، ابتدای آذرماه سال‌جاری به ثبت رسیده و در مجموع، ۲۷هزار و۹۶۸ قرارداد در شهر تهران امضاء شده است.

وی ادامه داد: در کشور نیز در زمان یاد شده،۴۴ هزار و ۴۲قرارداد خرید و فروش و ۴۶هزار و ۶۴۹ قرارداد اجاره و در مجموع ۹۲هزار و ۱۶۴قرارداد به ثبت رسیده است.

به گفته رئیس اتحادیه مشاوران املاک تهران، روند حجم معاملات در کشور سیری کاملا نزولی داشته و میزان قراردادهای خرید و فروش نسبت به مدت مشابه سال قبل، ۵۰ درصد کاهش یافته است.

وی اظهار داشت: در تهران شاهد تغییر چندانی در حجم معاملات نبودیم و تعداد قراردادهای خرید و فروش و رهن و اجاره نسبت به ماه گذشته تغییر چندانی نداشته است.

عقبایی بیان کرد: طی ماه‌های گذشته؛ شاهد افزایش حجم معاملات در تهران بودیم؛ اما در آذرماه این روند ثابت ماند و تغییری نسبت به ماههای گذشته نداشت.

رئیس اتحادیه مشاوران املاک تهران، ثبات معاملات در آذرماه را طبیعی دانست و گفت: با توجه به نزدیک شدن به زمستان و افزایش سردی هوا، همواره حجم معاملات نسبت به ماههای قبل کاهش می‌یابد.

وی اضافه کرد: شرایط معاملات و خرید و فروش‌های انجام‌شده در پایتخت(به غیر از آذرماه)، نسبت به شهرهای دیگر بهتر است و طی ماه‌های گذشته حجم معاملات نسبت به ابتدای سال جاری ۱۷ الی ۱۸ درصد افزایش داشته است و انتظار می رود که این روند به شهرهای بزرگ و پس از آن به شهرهای کوچک سرایت کند.

به گفته عقبایی قیمت اجاره بها تا پایان سال جاری،۵ درصد کاهش خواهد یافت و این در حالی است که ابتدای تابستان سال ۹۵ پیش بینی نمی شود که بازار مسکن کشور تکانی بخورد.

این مطلب را به اشتراک بگذارید