صف طولانی خرید گوشت زیر بارش شدید باران

صف طولانی خرید گوشت زیر بارش شدید باران

توقف توزیع گوشت قرمز تنظیم بازاری در میادین میوه‌وتره‌بار از ابتدای نوروز، باعث افزایش تراکم شهروندان در صف‌های خرید گوشت در مراکز توزیع دیگر شده است.

به گزارش تجارت‌نیوز، با گذشت ماه‌ها از نابسامانی در بازار گوشت و مرغ و تداوم گرانی و گرانفروشی این کالای اساسی، همچنان شاهد صف‌های طولانی مردم در فروشگاه‌های زنجیره‌ای برای تهیه گوشت ارزان هستیم.

چند روز تعطیلی پیاپی و بارش شدید باران، این تصور را القا می‌کرد که تاحدودی از شدت تراکم صف‌های خرید گوشت و مرغ کاسته شود اما گرانی گوشت از یک‌سو و توقف توزیع گوشت در میادین میوه‌ و تره‌بار از سوی دیگر باعث شد، مراکزی که همچنان اقدام به توزیع گوشت می‌کنند با تعداد انبوهی از شهروندان روبه‌رو هستند.

با وجود سرمای هوای و بارش شدید باران، تعداد زیادی از شهروندان پیش از ساعت پنج صبح به این مرکز خرید آمده بودند و از وضعیت نابسامان توزیع و گرانی و عدم نظارت بر قیمت گوشت از سوی دولت به شدت گلایه‌مند بودند.

در حالی که حمید ورناصری مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام، روز ۲۱ اسفند سال گذشته گفته بود به قدری گوشت و مرغ وارد می‌کنیم که قیمت‌ این دو کالا ارزان شود که در حال حاضر نه‌تنها با ثبات و ارزانی قیمت گوشت و مرغ روبه‌رو نیستیم بلکه قیمت مرغ در روزهای گذشته در سایه بی‌توجهی نهادهای نظارتی به مرز ۲۰ هزار تومان و گوشت قرمز به حدود ۱۵۰ هزار تومان هم رسیده است و مردم برای خرید گوشت چرخ‌کرده نیز تاحدود ۱۲۰ هزار تومان برای هر کیلو مجبور به پرداخت پول هستند.

منبع: تسنیم

این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند