خسارت ۳۵ میلیارد دلاری طوفان لان در کمین ژاپن

خسارت ۳۵ میلیارد دلاری طوفان لان در کمین ژاپن

طوفان لان که پیش‌بینی می‌شود اوایل صبح دوشنبه در نزدیکی توکیو به ساحل برخورد کند، می‌تواند خسارتی ۲۵ تا ۳۵ میلیارد دلاری به همراه داشته باشد.

طبق گفته چاک واتسون، یک مدل‌کننده بلایای طبیعی در موسسه تحقیقاتی انکی در جورجیا، طوفان لان که پیش‌بینی می‌شود اوایل صبح دوشنبه در نزدیکی توکیو به ساحل برخورد کند، می‌تواند خسارتی ۲۵ تا ۳۵ میلیارد دلاری به همراه داشته باشد.

به گزارش تجارت‌نیوز، در حال حاضر طوفان لان در ۱۸۸۱ کیلومتری جنوب توکیو قرار دارد و بادهایی با سرعت ۱۵۰ مایل بر ساعت ایجاد کرده است که آن را معادل یک طوفان رده ۴ دررده بندی سفیر-سیمپسون است که قدرتمندترین آن رده ۵ به حساب می‌آید. در حالی که انتظار می‌رود فردا به قدرت این طوفان افزوده شود، پیش‌بینی شده است که با برخورد آن به ساحل از شدت آن کاسته خواهد شد.

واتسون گفت: اگر این طوفان در همین مسیر باقی بماند حدود ساعت ۳ صبح به وقت محلی به ساحل توکیو خواهد رسید. یک تغییر کوچک در مسیر طوفان می‌تواند باعث شود کاهش قابل توجهی در میزان خسارت احتمالی ژاپن شود. اما فعلا مسیر طوفان بدترین حالتی است که می‌تواند داشته باشد.

واتسون ادامه داد: زیرساخت‌های ژاپنی برای تحمل طوفانی نظیر لان نسبت به همتایان آمریکایی خود بسیار مجهزتر هستند. او اضافه کرد اگر طوفانی مشابه با این به نیویورک یا میامی می‌رسید خسارتی بین ۷۵ تا ۱۰۰ میلیارد دلار ایجاد می‌کرد.

طوفان لان آخرین طوفان در گروه طوفان‌های سهمگین و مخرب موسمی، شامل طوفان‌های ماریا، ایرما، هاروی و اوفلیا است که تگزاس، فلوریدا، پورتوریکو و ایرلند را در ۲ ماه اخیر درنوردیده‌اند.

واتسون گفت: از ماه آگوست تاکنون این هفدهمین بلای طبیعی‌ای است که بیش از ۱ میلیون نفر را تهدید می‌کند و بیش از ۱ میلیارد دلار خسارت ایجاد می‌کند.

 

منبع: مهر

بهترین روش ورود و سرمایه‌گذاری در بورس ایران
این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند