کد خبر: 232031

خسارت ۳۱۴ میلیارد دلاری بلایای طبیعی در سال گذشته

مرکز تحقیقاتی اپیدمیولوژی بلایای طبیعی روسیه اعلام کرد: سال گذشته میلادی بلایای طبیعی ۳۱۴ میلیارد دلار برای کشورهای جهان خسارت به بار آورد که دومین سال پرهزینه از زمان ثبت سوابق خسارت بلایای طبیعی محسوب می‌شود.

سرویس اقتصاد جهان -

مرکز تحقیقاتی اپیدمیولوژی بلایای طبیعی روسیه اعلام کرد: سال گذشته میلادی بلایای طبیعی ۳۱۴ میلیارد دلار برای کشورهای جهان خسارت به بار آورد که دومین سال پرهزینه از زمان ثبت سوابق خسارت بلایای طبیعی محسوب می‌شود.

به گزارش تجارت‌نیوز، به نقل از راشاتودی؛ مرکز تحقیقات اپیدمیولوژی بلایای طبیعی روسیه اعلام کرد سال گذشته میلادی ۳۱۸ بلایای طبیعی ۱۲۲ کشور جهان را تحت تاثیر قرار دادند که نسبت به سال گذشته تلفات جانی کمتری در بر داشته‌ است.

سیل، گردباد در کنار رانش زمین و برخی دیگر از انواع بلایای طبیعی در سال ۲۰۱۷ جان ۹ هزار و ۵۰۳ نفر را در جهان گرفت.

به طور کلی از سال ۲۰۰۷ تا ۲۰۱۶ بالغ بر ۶۸ هزار نفر در جهان جان خود را در بلایای طبیعی از دست داده‌اند.

سال گذشته میلادی از نظر تلفات در شرایط نسبتا خوبی قرار داشت اما ۳۱۴ میلیارد دلار خسارت وارده ناشی از بلایای طبیعی در ۱۲۲ کشور باعث شد تا این سال از نظر حجم خسارت دومین سال پرهزینه از زمان ثبت سوابق خسارت بلایای طبیعی باشد.

در سال ۲۰۱۷ سه طوفان بزرگ به نام‌های هاروی، ایرما و ماریا آمریکا و حوزه کارائیب را در نوردید که به ترتیب ۹۵،۶۶ و ۶۹ میلیارد دلار خسارت بر جای گذاشتند. بالغ بر ۹۰ درصد تلفات بلایای طبیعی ناشی از حوادث و بلایای طبیعی مرتبط با حوزه‌های آب و هواشناسی و هیدرولوژیکی بوده است.

بالغ بر ۶۰ درصد افرادی که در معرض بلایای طبیعی قرار گرفتند با سیل دست و پنجه نرم کردند و ۸۵ درصد از کل خسارات مالی ناشی از بلایای طبیعی در سال ۲۰۱۷ مربوط به طوفان‌ها بوده است. همانند سال ۲۰۱۶ در سال ۲۰۱۷ نیز قاره آسیا بیشترین بلایای طبیعی را در میان قاره‌های جهان شاهد بوده و میزبان ۴۳ درصد از کل بلایای طبیعی جهان در این سال بوده است.

آمارها نشان می‌دهد چین رتبه نخست را در میان کشورهای جهان در تعداد بلایای طبیعی داشته است. هند نیز بیشترین تلفات را در میان کشورهای جهان در سال ۲۰۱۷ ناشی از وقوع بلایای طبیعی شاهد بوده و این کشور سال گذشته ۲ هزار و ۳۰۰ نفر از شهروندان خود را در این حوادث از دست داده است. همچنین در طول مدت مورد بررسی ۲۲ و نیم میلیون نفر در هند در معرض بلایای طبیعی قرار گرفتند.

گزارش مرکز تحقیقات اپیدمیولوژی بلایای طبیعی روسیه می‌افزاید: بر اساس آمار موجود سال ۲۰۱۱ بلایای طبیعی ۴۰۰ میلیارد دلار برای کشورهای جهان هزینه در بر داشته‌اند که از این نظر پر خسارت‌ترین سال جهان بوده است که بخش قابل توجهی از خسارت این سال مربوط به زلزله و تسونامی در ژاپن بوده است.

 

منبع: فارس

دیدگاه شما

لطفا فارسی تایپ کنید و با حروف لاتین (فینگلیش) ننویسید.
نظرات پس از بازبینی منتشر می‌شود

بازار

اونس طلا (%0.86)
1324.1
11.4
مثقال طلا (%0.05)
733600
400
سکه امامی (%2.82)
1770000
50000
دلار (%0)
4200
یورو (%0.07)
6805
5
ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

رسانه تجارت‌نیوز بستری آنلاین برای دایره متنوعی از محتوای اقتصادی است. اخبار به‌روز، تحلیل‌های کارشناسانه و آموزش‌‌های مفید در اقتصاد و تجارت را از کانال‌های مختلف در دسترس شما قرار می‌دهیم. آرمان ما گردش آزادانه جریان اطلاعات در اقتصاد کشور است. تلاش می‌کنیم منبع موثقی برای کنش‌گران اقتصادی باشیم.