خسارت 7 میلیارد یورویی حوادث ترافیکی در آلمان

خسارت 7 میلیارد یورویی حوادث ترافیکی در آلمان

کارشناسان آلمانی در تلاشند تا تاثیر هزینه‌های کلان حوادث ترافیکی بر بودجه دولت آلمان را تحلیل کنند. اگرچه تعیین دقیق این مبلغ دشوار است اما تخمین زده می‌شود سالانه هزینه‌های ناشی از تمامی حوادث ترافیکی در این کشور به میلیاردها یورو برسد.

با بهبود زیرساخت‌های جاده‌ای و بهره‌گیری از تکنولوژی‌های جدید، تعداد مرگ و میرهای جاده‌ای آلمان در حال کاهش است به نحوی که در سال 2017 در این کشور 3214 مرگ ناشی از سوانح جاده‌ای ثبت شد که نسبت به سال 2016 کاهش 1.9 درصدی داشت اما با این حال شمار مصدومیت و معلولیت‌ها و صدمات ناشی از حوادث ترافیکی با افزایش 0.8 درصدی نسبت به سال گذشته حدود 400 هزار نفر اعلام شده است.

به گزارش تجارت‌نیوز، پلیس آلمان بااشاره به وقوع 2.6 میلیون حادثه ترافیکی در سال 2017 اعلام کرد که از این تعداد حدود 2.3 میلیون حادثه تنها خسارت مالی داشته و به خسارات جانی منجر نشده است.

وزارت فدرال حمل و نقل و زیرساخت‌های دیجیتال آلمان (PEST) خسارات مالی حاصل از هر قربانی حادثه ترافیکی را با توجه به از دست دادن یک نیروی کار، هزینه‌های درمانی و قانونی، بین 0.6 تا 1.2 میلیون یورو تخمین زده است.

این هزینه در آمریکا نیز تقریبا 1.25 میلیون دلار و در نیوزیلند 2.47 میلیون دلار برآورده شده است. در سوئیس تلفات ناشی از حوادث ترافیکی با 15 درصد کاهش نسبت به سال گذشته به 216 مورد رسیده و هزینه‌های ناشی از آن نیز بین 270 تا 540 میلیون یورو اعلام شده است.

آلمان با بیش از هفت میلیارد یورو خسارت‌های مالی ناشی از حوادث ترافیکی در سال همچنان میان کشورهای پرخسارت در اروپا قلمداد می‌شود.

به گزارش الشرق‌الاوسط، با توجه به گسترش سریع خودروهای الکتریکی با سرعت‌های کمتر نسبت به دیگر خودروها در اروپا، انتظار می‌رود تلفات ناشی از حوادث ترافیکی بیش از 30 درصد در سال جاری کاهش یابد.

 

منبع: ایسنا

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند