خطر پخش مواد مخدر صنعتی اروپا در جهان

دبیرکل سازمان جهانی گمرک بیان کرد: اخیرا با مواد مخدر صنعتی و جدید مواجه هستیم که محل تولیدش کشورهای اروپایی بوده و ممکن است به تمام دنیا پخش شود.

خطر پخش مواد مخدر صنعتی اروپا در جهان

دبیرکل سازمان جهانی گمرک با اشاره به قرارگیری ایران در خط مقدم مبارزه با مواد مخدر از اقدامات مقابله‌ای گمرک ایران با این تجارت غیرقانونی قدردانی کرد.

به گزارش تجارت‌نیوز، به نقل از صداوسیما؛ کونیو میکوریا دبیرکل سازمان جهانی گمرک گفت:­ ایران با وجود هم‌جواری با مراکز تولید مواد مخدر سنتی در زمینه مبارزه به موفقیت‌های قابل تقدیری نائل آمده است واین اقدامات برای دنیا با اهمیت و مفید است.

وی درخصوص ترانزیت مواد مخدر صنعتی به ایران از کشورهای اروپایی نیز گفت: به‌جز مواد مخدر سنتی که منشا آن کشورهای همسایه ایران است اخیرا با مواد مخدر صنعتی و جدید مواجه هستیم که محل تولیدش کشورهای اروپایی بوده و ممکن است به تمام دنیا پخش شود.

دبیرکل سازمان جهانی گمرک خاطر نشان کرد: این سازمان در دنیا دفاتری دارد که اطلاعات کشفیات، مسیرهای ترانزیت و جاسازی مواد مخدر را جمع آوری کرده و پردازش می‌کند و نتیجه با کشورهای عضو تبادل می‌شود و سازمان جهانی گمرک و کشورها می توانند بر اساس آن واکنش نشان بدهند.


این مطلب را به اشتراک بگذارید