تجارت‌نیوز گزارش می‌دهد:

دومین صندوق ETF دولتی به کجا رسید؟ / دارا دوم چه شد؟

دومین صندوق ETF دولتی به کجا رسید؟ / دارا دوم چه شد؟

پس از مشارکت ۳.۵ میلیون نفری در اولین صندوق‌های قابل معامله در بورس (ETF) که با نماد دارا یکم در بورس قابل معامله شده است، دومین صندوق ETF در راه است. اما چه زمانی این اقدام انجام می‌شود و سقف خرید آن چقدر است؟

به گزارش تجارت‌نیوز، قرار است دومین ETF دولتی که متشکل از شرکت‌های پالایش نفت تبریز، پالایش نفت بندرعباس، پالایش نفت اصفهان و پالایش نفت تهران است، تا آخر ماه جاری عرضه ‌شود. احتمالا در دو هفته باقی مانده مرداد ماه سهامداران شاهد پذیره‌نویسی دارا دوم باشند.

اول مرداد ماه امسال، علیرضا صالح، رئیس سازمان خصوصی سازی گفته است: تا به حال زمان نهایی برای پذیره‌نویسی دومین صندوق ETF دولتی، مردادماه اعلام شده و صندوق دارا سوم و دارا چهارم نیز به این ترتیب با حضور شرکت‌های بزرگ بازار سرمایه در آینده‌ای نزدیک پذیره‌نویسی خواهند شد.

وی همچنین دوم مرداد ماه امسال گفته است: صندوق دوم نیز که متشکل از سهام دولت در شرکت‌های پالایشی است قرار است مرداد ماه تشکیل و در بورس عرضه شود.

در مورد رقم دارا دوم، عباس معمارنژاد، معاون امور بیمه و بانک وزارت امور اقتصادی و دارایی گفته است: واحدهای دومین صندوق دولتی هم اواخر تیر یا اوایل مرداد پذیره‌نویسی می‌شود و سقف خرید در این صندوق‌ها پنج میلیون تومان خواهد بود.

پیش از این، اولین صندوق سرمایه‌گذاری قابل معامله با عنوان دارا یکم در اردیبهشت ماه امسال توسط وزارت اقتصاد و امور دارایی عرضه شده بود که برخلاف پیش‌بینی‌ها تنها نزدیک به 3.5 میلیون سهامدار مواجه شده بود.

آخرین اخبار درباره دارا دوم را می‌توانید در صفحه دارا دوم تجارت‌نیوز دنبال کنید.

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند