تجارت‌نیوز گزارش می‌دهد:

درآمد دولت از خودروهای وارداتی ۳ برابر شد

طی هفت‌ماهه نخست سال جاری میزان درآمد مالیاتی به‌دست‌آمده از واردات خودرو به ۱٫۱ هزار میلیارد تومان رسیده که در مقایسه با دوره مشابه سال گذشته 278 درصد رشد داشته است.
درآمد دولت از خودروهای وارداتی ۳ برابر شد

خبر آزادسازی ۱۳ هزار خودروی دپوشده در گمرک شاید نشانه‌ای از رونق دوباره این صنعت پردرآمد دولتی و درآمد مالیاتی حاصل از آن باشد.

درآمدهای مالیاتی حاصل از واردات خودرو در حالی سه برابر شده که هیئت دولت نیز به تازگی با صدور بخشنامه‌ای با اعلام شرایطی، ثبت سفارش واردات خودروهای سواری را بلامانع اعلام کرده است.

به گزارش تجارت‌نیوز، بر اساس آمارهای ارائه‌شده از سوی بانک مرکزی طی سال‌های ۱۳۹۲ تا ۱۳۹۶ دولت حدود ۱۱ هزار میلیارد تومان از طریق درآمد حاصل از مالیات بر واردات خودرو دریافت کرده است.

درآمد مالیات بر واردات خودرو‌ دولت در سال ۱۳۹۲ از ۱٫۴۸ هزار میلیارد تومان با بیش از ۷۰ درصد رشد به ۲٫۵۳ هزار میلیارد تومان در سال ۱۳۹۶ رسیده است.

بر اساس تازه‌ترین آمار منتشره از سوی بانک مرکزی طی هفت‌ماهه نخست سال جاری میزان درآمد مالیاتی به دست آمده از واردات خودرو به ۱٫۱ هزار میلیارد تومان رسیده که در مقایسه با دوره مشابه سال گذشته ۲۷۸ درصد رشد داشته است.

درآمد مالیاتی دولت از خودروهای وارداتی

درآمد مالیاتی حاصل از واردات خودرو در حالی در مهر ماه امسال رشد ۲۷۸ درصدی نسبت به سال گذشته داشته که تنها ۴۶ درصد از میزان مصوب شده آن محقق شده است.

دولت برای هفت‌ماهه نخست امسال حدود ۲٫۵ هزار میلیارد تومان مالیات بر واردات خودرو را به تصویب رسانده که طی دوره مذکور کمتر از نیمی از آن محقق شده است.

همچنین دولت برای سال ۱۳۹۷ معادل ۴٫۲ هزار میلیارد تومان درآمد مالیاتی حاصل از واردات خودرو در نظر گرفته که نسبت به سال گذشته ۳۰٫۴ درصد افزایش داشته است.

این مطلب را به اشتراک بگذارید
کانال تلگرام تجارت نیوز