کد خبر: 189058

درخواست ۳ بانک ایرانی برای گشایش شعبه در هند

بانک مرکزی هند اعلام کرد حداقل ۱۴ بانک خارجی به هند درخواست داده‌اند تا در این کشور شعبه باز کنند که ۳ بانک ایرانی پارسیان و پاسارگاد و سامان در این فهرست قرار دارند.

سرویس بانک و بیمه -

بانک مرکزی هند اعلام کرد حداقل ۱۴ بانک خارجی به هند درخواست داده‌اند تا در این کشور شعبه باز کنند که ۳ بانک ایرانی پارسیان و پاسارگاد و سامان در این فهرست قرار دارند.

به گزارش تجارت‌نیوز، به نقل از ایندین اکسپرس، حداقل ۱۴ بانک خارجی به هند درخواست داده‌اند تا در این کشور شعبه باز کنند.

۴ بانک از کره جنوبی، ۳ بانک از ایران و ۲ بانک از چین و هلند برای ایجاد شعبه و ایجاد شرکت‌های تابعه با تمام مالکیت، طی ۱۲ ماه گذشته در هند درخواست داده‌اند. یک بانک از جمهوری چک، یک بانک از سریلانکا، و یک بانک از مالزی نیز برای ایجاد شعبه در هند درخواست داده‌اند. منابع آگاه در بانک مرکزی هند گفتند این بانک درحال حاضر درحال بررسی این درخواست‌هاست.

به نوشته این گزارش، پس از کاهش شدید تعداد شعبات بانک‌های خارجی در هند در سال گذشته، امسال افزایش چشم‌گیری در این زمینه صورت خواهد گرفت.

دو بانک پاسارگاد و پارسیان ایران برای ایجاد شعبه جدید در هند درخواست داده‌اند درحالی‌که بانک سامان درخواست گشایش دفتر نمایندگی داده است. هند مقادیر عظیمی نفت از ایران وارد می‌کند و برای توسعه بندر چابهار در ایران متعهد شده است تا ۵۰۰ میلیون دلار سرمایه‌گذاری کند.

پس از اینکه آمریکا تحریم های اقتصادی علیه ایران را دو سال پیش لغو کرد، ایران تلاش می‌کند تا کانال‌های دریافت پرداخت‌های نفتی از هند را به حالت اول بازگرداند. زمانی‌که تحریم‌ها پابرجا بود، هند، پول نفت وارداتی از ایران را از طریق بانک دولتی یو‌سی‌اُ پرداخت می‌کرد. پس از اینکه بانک‌های ایرانی در هند حضور بیابند، شیوه تراکنش‌های مالی میان دو کشور احتمالا تغییر می‌کند.

بانک مرکزی هند اعلام کرد تا پایان ماه مارس ۲۰۱۷، چهل و نه بانک خارجی ۲۸۸ شعبه در هند باز کرده‌اند که بیشترین شعبات مربوط به بانک استاندارد چارترد با ۱۰۰ شعبه، سی‌تی بانک با ۴۰ شعبه و شرکت بانکداری هنگ‌کنگ و شانگهای با ۲۶ شعبه و دویچه بانک با ۱۷ شعبه بود.

 

منبع: فارس

دیدگاه شما

لطفا فارسی تایپ کنید و با حروف لاتین (فینگلیش) ننویسید.
نظرات پس از بازبینی منتشر می‌شود

بازار

اونس طلا (%0.03)
1345.7
0.4
مثقال طلا (%0)
736700
سکه امامی (%0)
1829000
دلار (%0)
4200
یورو (%0)
6775
ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

رسانه تجارت‌نیوز بستری آنلاین برای دایره متنوعی از محتوای اقتصادی است. اخبار به‌روز، تحلیل‌های کارشناسانه و آموزش‌‌های مفید در اقتصاد و تجارت را از کانال‌های مختلف در دسترس شما قرار می‌دهیم. آرمان ما گردش آزادانه جریان اطلاعات در اقتصاد کشور است. تلاش می‌کنیم منبع موثقی برای کنش‌گران اقتصادی باشیم.