اکسکوینو

رشد 55 درصدی دریافت مالیات نسبت به سال گذشته

مالیات

رییس گروه برنامه‌ریزی و آمار‌های سازمان مالیاتی کشور جدیدترین آمار پرداخت مالیات کشور را منتشر کرد و بر همین اساس وصول مالیات در 10 ماه گذشته رشد بیش از 50 درصدی داشته است.

به گزارش تجارت‌نیوز، براساس آمارهای منتشر شده توسط سازمان مالیاتی کشور میزان دریافت مالیات نسبت به مدت مشابه سال گذشته رشد 55 درصدی داشته است.

مجتبی امیری، رییس گروه برنامه‌ریزی و آمار‌های سازمان مالیاتی کشور گفت: ۳۸۸ هزار و ۷۳۷ میلیارد تومان مالیات‌های مستقیم و کالا‌ها و خدمات از ابتدای امسال تا پایان دی ماه وصول شد.

مجتبی امیری گفت : این آمار نسبت به مدت مشابه سال گذشته که ۲۵۱ هزار و ۲۱۲ میلیارد تومان بود، ۵۵ درصد رشد را نشان می‌دهد.

وی افزود: در همین مدت درآمد وصولی از مالیات بر کالا‌ها و خدمات نیز رشد ۴۶ درصدی را نشان می‌دهد. بر این اساس امسال ۱۴۷ هزار و ۱۱ میلیارد تومان مالیات از این بخش حاصل شد.

رییس گروه برنامه‌ریزی و آمار‌های سازمان مالیاتی کشور از رشد ۶۰ درصدی مالیات‌های مستقیم خبر داد و گفت: در ۱۰ ماه امسال ۲۴۱ هزار و ۷۲۵ میلیارد تومان مالیات مستقیم ثبت شد که نسبت به مدت مشابه سال گذشته که ۱۵۰ هزار و ۶۷۰ میلیارد تومان بود رشد را نشان می‌دهد.

وی بیان داشت: همچنین مالیات اشخاص حقوقی در همین مدت ۱۵۹ هزار و ۴۵۹ میلیارد تومان بود که نسبت به مدت مشابه سال گذشته رشد ۷۸ درصدی را نشان می‌دهد.

امیری با اشاره به رشد ۳۶ درصدی سهم مالیات بر درآمد، گفت: در ۱۰ ماه امسال ۶۷ هزار و ۶۰۶ میلیارد تومان مالیات در این بخش وصول شده است.

وی خاطر نشان کرد: در همین مدت، ۱۴ هزار و ۶۶۰ میلیارد تومان در بخش مالیات بر ثروت به ثبت رسید که این رقم نسبت به مدت مشابه سال گذشته با رشد ۳۰ درصدی همراه بوده است.

منبع:صداوسیما

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند