سخنگوی سازمان ثبت احوال:

دریافت کارت ملی هوشمند برای ایرانیان بالای ۱۵ سال ضروری است

دریافت کارت ملی هوشمند برای ایرانیان بالای ۱۵ سال ضروری است

براساس شنیده‌ها برخی از دفاتر ثبت‌نام افراد بالای 80 سال را ثبت‌نام نمی‌کنند که سخنگوی سازمان ثبت احوال ضمن تایید نکردن این اقدام بر الزام دریافت کارت ملی هوشمند برای همه ایرانیان بالای ۱۵ سال تاکید کرد.

سیف‌الله ابوترابی گفت: شهروندان در صورت مشاهده چنین مواردی به ثبت احوال اعلام کنند تا اقدامات لازم در این زمینه صورت گیرد، ضمن اینکه برای فراهم کردن شرایط لازم جهت ثبت‌نام این افراد، قصد داریم تعداد ایستگاه‌های سیار را در تهران افزایش دهیم.

به گزارش تجارت‌نیوز، وی در پاسخ به این سوال که آیا دریافت کارت کلی هوشمند برای افراد بالای ۸۰ سال الزامی است، اظهار کرد: تمامی افراد ایرانی و بالای ۱۵ سال سن، بایستی کارت ملی هوشمند دریافت کنند.

وی همچنین در بخشی از صحبت‌هایش به ایستگاه‌های سیار که به منظور ثبت‌نام کارت ملی هوشمند در نظر گرفته شده اشاره کرد و گفت: در حال حاضر ۱۰ ایستگاه‌ سیار در تهران موجود است و قصد داریم تعداد آنها را افزایش دهیم.یعنی افزایش ایستگاه‌های سیار را در دستور کار داریم.

سالمندانی که محدودیتی حرکتی ندارند شامل دریافت ایستگاه سیار نمی‌شوند

سخنگوی سازمان ثبت‌احوال در ادامه در پاسخ به این سوال که آیا این تعداد ایستگاه‌ سیار می‌تواند پاسخگوی سالمندان در تهران باشد یا خیر؟ افزود: سالمندانی شامل ارائه خدمات ایستگاه‌ سیار می‌شوند که محدودیت حرکتی داشته باشند.

وی افزود: همچنین بایستی برای استفاده از خدمات ایستگاه سیار ثبت‌نام کارت ملی هوشمند، با پست محله زندگی آنان هماهنگ شوند.

 

منبع: ایسنا

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند