ایران بروکر
خبر فوری : افزایش ۲۰ درصدی یارانه‌ها/ کدام دهک‌ها مشمول طرح می‌شوند؟
روحانی:

در برابر ملت به خاطر صبر و تحملشان سر تعظیم فرود می‌آوریم

تجارت نیوز

رئیس جمهور گفت: باید در برابر این حجم از صبر و تحمل مردم سر تعظیم فرود بیاوریم ضمن اینکه هزینه‌ای که مردم پرداخت می‌کنند برای استقلال کشورشان است و بی‌تردید اگر ایران می‌خواست تسلیم قدرت‌های بزرگ باشد شرایط مادی کشور اینگونه نبود. ملت ایران حاضر نشده استقلال خود را بفروشد و قدرت ملی خود را تضعیف کند.

به گزارش تجارت‌نیوز به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، حسن روحانی روز چهارشنبه در جلسه هیات دولت، بیانات رهبر معظم انقلاب خطاب به نمایندگان مجلس شورای اسلامی را بسیار مهم و با اهمیت ارزیابی کرد و گفت: برداشت من از سخنان ایشان اینگونه بود که مقام معظم رهبری مثل همیشه راه حل عبور از شرایط سختی که در آن قرار گرفته‌ایم را انسجام، تعاون، وحدت و دست همدیگر را گرفتن، می‌دانند.

رئیس جمهور خاطرنشان کرد: طبق قانون اساسی تفکیک قوا وجود دارد و سه قوه به نوعی در فعالیت‌های خود در چارچوب قانون اساسی از استقلال برخوردار هستند اما این تفکیک قوا و استقلال به معنای تعارض و پیگیری اهداف مستقل نیست. قوای سه گانه هر کدام وظایف خود را در راستای اجرای عدالت، قانون‌گذاری و امور اجرایی بر عهده دارند اما این موارد، سه هدف جداگانه‌ نیست بلکه همگی یک هدف واحد داریم و آن خدمت به مردم است.

روحانی تاکید کرد: وظیفه قوای سه گانه به تعبیر شهید مدرس خدمت و نوکری برای مردم است و بنابراین معتقدم همه قوای سه گانه باید در نوکری برای مردم و نه امور دیگر، مسابقه بگذارند.

رئیس جمهور گفت: تریبون‌هایی که در اختیار ما قرار گرفته امانتی است که مردم آن را به ما دادند و این تریبون‌ها برای این است که از آنها برای تبیین درد و مشکل مردم و راه حل آن استفاده کنیم و در برابر دشمنان ملت بایستیم لذا مردم این اجازه را به ما نمی‌دهند که خدای ناکرده بخواهیم از تریبون‌ها برای پیگیری مبارزات حزبی و انتخاباتی استفاده کنیم.

روحانی خاطرنشان کرد: در جلسات روسای قوا هر سه یک بیان و هدف واحدی را تبیین می‌کنیم.

رئیس جمهور با تاکید بر اینکه دولت دست دوستی به سمت قوه مقننه و قوه قضاییه دراز می‌کند، اظهار کرد: تا لحظه آخر افتخار ما این است که به مردم خدمت کنیم و به مقام معظم رهبری قول می‌دهم همانطور که ایشان توصیه کردند که دولت باید تا روز آخر به خدمت خودش ادامه دهد، اعلام می‌کنم که دولت با همه توان تا روز آخر، تا ساعت و لحظه آخر، مثل روز اول با همان روحیه و نشاط، بدون اینکه به حاشیه‌سازی‌هایی در کنار و گوشه توجه کند، خدمت به مردم را ادامه می‌دهد

روحانی خطاب به مردم تصریح کرد: همه بدانند هدف همه قوای سه‌گانه تحت لوای هدایت‌های مقام معظم رهبری این است که نگذاریم آمریکا و صهیونیسم و ارتجاع منطقه در پیشبرد اهدافشان موفق شوند.

رئیس جمهور با بیان اینکه روند امور به تدریج در حال بهبود است، اظهار کرد: رشد صنعتی در ماه خرداد نسبت به اردیبهشت ماه حدود ۱۰ درصد رشد داشته است و حرکت به سمت رشد اقتصادی آغاز شده و از ۳۱ مرز زمینی که با کشورهای همسایه داریم که آخر پارسال و اوایل امسال همه آنها بسته بود امروز از این تعداد ۲۱ مرز بازگشایی شده است بنابراین گام به گام در حال غلبه بر مشکلات هستیم.

روحانی خاطرنشان کرد: دولت دوازدهم در آستانه آخرین سال خود قرار دارد سخت‌ترین‌ سال پایانی همه دولت‌ها، سال پیش روی این دولت است اما در عین حال با نشاط و روحیه و امید به مسیر خود ادامه می‌دهیم.

رئیس جمهور با قدردانی از ایستادگی، مقاومت مردم ایران در مقابل مشکلات اظهار کرد: باید در برابر این حجم از صبر و تحمل مردم سر تعظیم فرود بیاوریم ضمن اینکه هزینه‌ای که مردم پرداخت می‌کنند برای استقلال کشورشان است و بی‌تردید اگر ایران می‌خواست تسلیم قدرت‌های بزرگ باشد شرایط مادی کشور اینگونه نبود ملت ایران حاضر نشده استقلال خودر ا بفروشد و قدرت ملی خود را تضعیف کند و این یک ارزش ملی است و هیچ‌کس حق ندارد از این ارزش ملی کاسبی کند.

روحانی گفت: تجربه ما در کرونا نشان داد که حاکمیت واحد، راه چاره اصلی برای حل مشکلات مهم کشور است و امروز همه باید آن حاکمیت واحد را در برابر بیماری و مشکلات اقتصادی حفظ کنیم که قطعا به این سبک می‌توانیم بر مشکلات فائق شویم.

رئیس جمهور در بخش دیگری از سخنان خود پایان تحریم تسلیحاتی ایران را حرکتی برای حفظ حقوق بین الملل، چندجانبه گرایی و ارزش نهادن بر توافقات بین المللی دانست و با تاکید بر اینکه تهران به دقت حرکت‌ها در این عرصه را تحت نظر قرار داده است، اظهار کرد: کشورهای ۱+۴ بدانند امروز بحث روابط ایران با آنها و یا کشورهای منطقه مطرح نیست و اگر تحت تاثیر آمریکا با دقت عمل نکنند، ضربه بزرگی به حقوق بین الملل، چندجانبه گرایی و ارزش نهادن بر توافقات بین المللی خواهند زد و همه ضرر می کنند.

روحانی تاکید کرد: امیدواریم با هوشیاری کشورها مخصوصا ۱+۴ در بحث پایان تحریم تسلیحاتی ایران، آمریکا همچنان که تاکنون در پیشبرد حرکتهای سیاسی و حقوقی خود علیه تهران شکست خورده، این بار نیز ناموفق باشد.

روحانی با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران هرگز تسلیم زور و فشار قدرتهای بزرگ بویژه آمریکا نخواهد شد، گفت: ایران به رغم تلاش آمریکا، هرگز منزوی نشده و نخواهد شد و حرکتهای توسعه ای آن متوقف نمی شود و آمریکایی ها بدانند با وجود پافشاری برای حرکت علیه منافع ملت ایران، هرگز به اهدافشان نخواهند رسید.

رئیس جمهور تصریح کرد: کارنامه سال ۹۸ کشور در حوزه اقتصادی نشان می دهد که به رغم فشار تحریم‌ها و مشکلات ناشی از بیماری کرونا، رقم تورم کاهش یافته و رشد اقتصادی بدون نفت ما مثبت بوده است.

روحانی همچنین با اشاره به فرا رسیدن پنجمین سالگرد توافق برجام، خروج غیرقانونی دولت آمریکا از برجام را نتیجه تلاش مثلت شوم صهیونیست ها، سران ارتجاع و تندروهای آمریکا خواند و گفت: اثبات صلح طلب بودن ایران و بی اعتبار شدن تبلیغات چند ساله ضد ایرانی، تخریب فرو ریختن سکوی دشمنان برای ضربه زدن به امنیت ملی ایران و لغو قطعنامه های فصل هفتمی شورای امنیت در کنار پایان تحریم تسلیحاتی ایران، دستاوردهای برجام است که تا امروز و با وجود تلاش های آمریکا همچنان حفظ شده اند.

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند