تجارت‌نیوز گزارش می‌دهد:

کدام بازار اولویت اول مردم برای سرمایه‌گذاری است؟

کدام بازار اولویت اول مردم برای سرمایه‌گذاری است؟

طی نظرسنجی که اخیرا تجارت‌نیوز از کاربران اینستاگرامی خود کرده است، اکثر مخاطبان در پاسخ به این سوال که اگر 10 میلیارد تومان داشتید در کدام بازار سرمایه‌گذاری می‌کردید؟ بازار مسکن را گزینه اول خود برای سرمایه‌گذاری دانستند.

به گزارش تجارت‌نیوز، «اگر 10 میلیارد تومان داشتید، در کدام بازار سرمایه گذاری می‌کردید؟» تیتر گزارش ویدیویی بود که هفته پیش در سایت تجارت‌نیوز و پس از آن در شبکه‌های اجتماعی منتشر شد.

فعالان بازار سنتی فرش مخاطبان این پرسش، جواب‌های متفاوتی داشتند، برخی می‌خواستند در کسب و کار خود سرمایه‌گذاری کنند و برخی دیگر هم سرمایه‌گذاری در بورس، بازار طلا و سکه و مسکن را گزینه بهتری می‌دانستند.

این گزارش ویدیویی را در لینک زیر می‌توانید مشاهده کنید.

در نظرسنجی‌ اینستاگرامی، اکثر مخاطبان گزینه اول خود برای سرمایه‌گذاری را بازار مسکن دانستند و پس از آن بازار سرمایه را در اولویت دوم قرار دادند. البته این درحالی است که بازار سرمایه طی یک سال گذشته (تیرماه 99 در مقایسه با تیرماه 98) 11 برابر بازار مسکن رشد داشته است.
نتایج این نظرسنجی را در زیر ببینید.

همچنین کاربران صفحه اینستاگرامی تجارت‌نیوز هم به این پرسش پاسخ‌ دادند که تعدادی از آن‌ها را در ادامه می‌خوانید:

«از ایران میرم جایی سرمایه گذرای می‌کنم که ثبات اقتصادی و امنیت سرمایه ام بیشتر باشه»

«بورس و ارز دیجیتال خارج از کشور یا تولیدی و خدماتی اونم از خارج از کشور سرمایه‌گذاری میکردم، کلا تو ایران ایده خوبی برای سرمایه های بزرگ نیست چون امنیت عمومی اقتصادی وجود نداره و امنیت اقتصادی فقط برای عده خاصی وجود داره پس ایران تنها برای سرمایه خرد مناسبه»

«قطعا مستضعفین نیازمند و آبرومند رو پیدا میکردم خرج اونا میکردم.و به هیچ عنوان سرمایه گذاری مالی نمیکردم .سرمایه گذار معنوی ارزش دیگه ای داره»

«ای بابااا مگه با دردسر و استرس خوش دارید من اگر ده میلیارد که هیچ یک میلیاردم داشتم راحت میزاشتم بانک سودش ماه به ماه بی دردسر و استرس با خیال راحت میگرفتم»

«باید تاسف خورد که به جای رونق تولید همه دنبال طلا و دلار هستن، هر چند امنیت شغلی در خیلی از شغل ها که یکی از موارد مهمش قانون بیخود چک بدون پشتوانه هست لطمه زده و دوم عدم حمایت دولت و تامین هزینه ها از طریق قانون مزخرف مالیات و بیمه ،وقتی حمایت نشه میشه وضعیت امروز ما که همه سوق به دلالی و کارهای دیگه میفتن»

«۱۰ میلیارد که پولی نیست.کل دارایی یک جوان بیست و پنج ساله باشه نمیتونه زندگیشو ردیف کنه»

«۵ میلیارد ساخت و ساز و ۵ میلیارد بازار سرمایه، ضمنا بازدهی بازار سرمایه بیشتر از شمش طلا است.»

«ایران بیشترین ریسک اقتصادی دنیا رو داره،آدم باید دیوانه باشه که توی این مملکت سرمایه‌گذاری کنه»

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند