در کمک به ایران برای تجارت با جهان کوتاهی نخواهیم کرد

در کمک به ایران برای تجارت با جهان کوتاهی نخواهیم کرد

رئیس اتحادیه بین‌المللی تعاون آسیا و اقیانوسیه گفت: ما تلاش می‌کنیم در زمان تحریم‌های یک‌جانبه که ایران توسط دشمنانش با آن درگیر شده است در کنار این کشور بمانیم و در کمک به ایران برای تجارت با جهان کوتاهی نخواهیم کرد.

«لی شون چن» رئیس اتحادیه بین‌المللی تعاون آسیا و اقیانوسیه در خصوص همکاری‌ها و نقش ایران در ICA اظهار کرد: دولت ایران دولت قدرتمندی در منطقه آسیا و اقیانوسیه محسوب می‌شود و نقش بسیار پررنگی را در بحث روابط آسیا و اقیانوسیه ایفا می‌کند.

به گزارش تجارت‌نیوز، وی اظهار داشت: اگر ایران به همین نحو و با قدرت ادامه دهد می‌تواند در روابط بین تعاونی‌های دیگر کشورها هم نقش موثری را ایفا کند و بر باقی کشورهای عضو هم تأثیر بگذارد.

لی شون چن ادامه داد: نمونه این همکاری‌ها می‌تواند با برگزاری کارگاه‌ها و کلاس‌های آموزشی در ایران باشد که شروع خوبی محسوب می‌شود. ما می‌توانیم با یکی کردن تلاش‌ها و مکانیزهایمان این تلاش‌ها را گسترش دهیم.

رئیس اتحادیه بین‌المللی تعاون آسیا و اقیانوسیه با اشاره به همکاری‌های دوجانبه ایران و چین خاطرنشان کرد: ایران و چین می‌توانند با یکی کردن قابلیت‌ها و استفاده از تجارب یکدیگر همکاری‌های دوجانبه‌ای با هم داشته باشند و این همکاری‌ها را گسترش دهند.

وی ادامه داد: در حال حاضر هم بحثی که در اینجا مطرح شده این است که در مباحث بازرگانی، تجارت و کشاورزی چگونه می‌توانیم روابط با ایران را بیش از این گسترش دهیم.

لی شون چن افزود: امیدوار هستیم با توجه به نتایج جلساتی که با ایران داشتیم بتوانیم همکاری‌هایمان را در سطح بسیار بالا ادامه دهیم.

رئیس اتحادیه بین‌المللی تعاون آسیا و اقیانوسیه گفت: ایران نقش پررنگی را در منطقه ایفا می‌کند و ظرفیت بالایی برای همکاری با کشورهای مختلف در منطقه آسیا و اقیانوسیه دارد که بر هیچ کس پوشیده نیست.

وی تاکید کرد: ما تلاش می‌کنیم در زمان تحریم‌های یک‌جانبه که ایران توسط دشمنانش با آن درگیر شده است در کنار این کشور بمانیم.

رئیس اتحادیه بین‌المللی تعاون آسیا و اقیانوسیه گفت: در کمک به ایران برای تجارت با جهان کوتاهی نخواهیم کرد.

 

منبع: ایلنا

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند