دستمزد کارگران آمریکایی افزایش یافت

دستمزد کارگران آمریکایی افزایش یافت

با توجه به افزایش تورم ۲.۹ درصدی در آمریکا، میانگین دستمزد کارگر در ایالات متحده به تقریبا ۲۷ دلار در هر ساعت افزایش پیدا کرد.

گزارش اشتغالزایی دولت ایالات متحده برای ماه جولای حاکی از آن دارد که میانگین دستمزد هر کارگر آمریکایی در ساعت تقریبا به ۲۷ دلار جهش پیدا کرده است و در مقایسه با ۲ سال اخیر ۲.۷ درصد افزایش نشان می‌دهد.

به گزارش تجارت‌نیوز، در حال حاضر، نرخ دستمزدها در آمریکا سریع تر از ۲ درصد در حال رشد است و در دوره شکوفایی اقتصادی این رقم تا ۴ درصد هم می‌رسد؛ از طرفی هم هزینه‌های زندگی در آمریکا در یکسال اخیر ۲.۹ درصد افزایش پیدا کرده؛ در حالی که این رقم در اوایل سال ۱.۶ درصد ثبت شده است.

آمارها نشان می‌دهد که نرخ تورم آمریکا رو به افزایش است و یکی از دلایل آن به افزایش قیمت بنزین بر می‌گردد و قیمت این حامل انرژی در یکسال گذشته ۲۴ درصد جهش پیدا کرده و تقریبا یک سوم سطح فعلی تورم آمریکا را به خود اختصاص می‌دهد.

افزایش قیمت اجاره بها و مسکن به عنوان یک معضل دیگر برای آمریکایی‌ها تلقی می‌شود و در حدود ۳۸ درصد از نرخ فعلی تورم به این موضوع بر می‌گردد. بر پایه این گزارش، شاخص قیمت مصرف کننده در آمریکا در طول یکسال اخیر به ۲.۹ درصد افزایش یافته و به طور کل مصرف کنندگان آمریکایی به راحتی قادر به خرید هر چیزی که مورد نیاز آنها است، نیستند.

 

منبع:مارکت واچ

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند