کد خبر: 164777

دستور ایجاد روبل مجازی از سوی پوتین

رئیس‌جمهور روسیه پس از گفت‌وگو با مقامات اقتصادی این کشور پشت درهای بسته دستور ایجاد ارز روبل مجازی را صادر کرد که رقیب اصلی برای بیت‌کوین خواهد شد.

دستور ایجاد روبل مجازی از سوی پوتین
سرویس اقتصاد جهان -

ولادیمیر پوتین رئیس‌جمهور روسیه پس از دیدار با مقامات اقتصادی این کشور پشت درهای بسته دستور ایجاد یک ارز ملی مجازی را صادر کرد. این خبر از سوی نیکلای نیکیفروف وزیر ارتباطات روسیه اعلام شد.

به گزارش تجارت‌نیوز، وی تاکید کرد: زمانی که روبل مجازی عرضه شود دیگر ارزهای مجازی نظیر بیت‌کوین اجازه مبادلات در روسیه را نخواهند داشت.

نیکلای نیکیفروف ادامه داد: ما روبل مجازی یا کریپتوروبل را فقط با یک دلیل ایجاد می‌کنیم: اگر ما ایجاد نکنیم همسایگان ما در جامعه اقتصادی اوراسیایی طی چند ماه آینده این کار را خواهند کرد.

بنا به گفته این وزیر روس هر گونه مبادله مالی بر اساس این ارز مجازی مشمول مالیات شده و حتی مالیات ارزش افزوده آن نیز باید پرداخت شود.

وی اعلام کرد: مالیات پایه برای نقل و انتقالات روبل مجازی ۱۳ درصد خواهد بود، بنا به اعلام معاون وزارت اقتصاد روسیه قرار است این ارز مجازی در بازارهای بین‌المللی عرضه شود.

وی اعلام کرد: محدود کردن این ارز به بازارهای داخلی روسیه منطقی نیست.

الگ فومیشف تاکید کرد: روبل مجازی نباید یک ارز خصوصی باشد و باید از سوی دولت کنترل شده و در قالب اقتصاد دیجیتال زمینه را برای نقل و انتقالات دیجیتال فراهم کند.

 

منبع: فارس

دیدگاه شما

لطفا فارسی تایپ کنید و با حروف لاتین (فینگلیش) ننویسید.
نظرات پس از بازبینی منتشر می‌شود

ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

رسانه تجارت‌نیوز بستری آنلاین برای دایره متنوعی از محتوای اقتصادی است. اخبار به‌روز، تحلیل‌های کارشناسانه و آموزش‌‌های مفید در اقتصاد و تجارت را از کانال‌های مختلف در دسترس شما قرار می‌دهیم. آرمان ما گردش آزادانه جریان اطلاعات در اقتصاد کشور است. تلاش می‌کنیم منبع موثقی برای کنش‌گران اقتصادی باشیم.