دستور وزیر صنعت برای تامین قطعات خودروسازان

دستور وزیر صنعت برای تامین قطعات خودروسازان

وزیر صنعت، معدن و تجارت در ابلاغی به فرشاد مقیمی«معاون امور صنایع وزارتخانه» و محمدباقر عالی «معاون وزیر و رییس هیات عامل ایدرو» بر استفاده از ظرفیت حداکثری سرمایه‌های انسانی کشور برای تعمیق ساخت داخل قطعات مصرفی و وارداتی تاکید کرد.

به گزارش تجارت‌نیوز رضا رحمانی در این ابلاغ با اشاره به تاکید مقام معظم رهبری در حمایت از تولید و نامگذاری امسال به عنوان رونق تولید گفت: ضروری است تا تمام شرکت‌های خودروسازی با همکاری قطعه‌سازان، شرکت‌های دانش بنیان، فعالان اقتصادی، ظرفیت‌های دانشگاهی، متخصصان داخلی و جوانان خلاق نسبت به تعمیق ساخت داخل قطعات مصرفی و وارداتی اقدام کنند.

آن طور که شاتا گزارش داده، وی با یادآوری تاکیدات گذشته در این زمینه افزود: ضروری است تا با فراخوان عمومی از طریق رسانه‌های گروهی نسبت به اطلاع رسانی جامع جهت استفاده از ظرفیت حداکثری سرمایه‌های انسانی کشور اقدام لازم انجام شود تا ضمن حمایت از صنعتگران و کارگران کشور گام‌های عملی نیز در مقابله با جنگ اقتصادی و جلوگیری از خروج ارز برداریم.

وزیر صنعت، معدن و تجارت با تاکید بر ضرورت اولویت قراردادن این خط مشی خطاب به دو معاون خود، اضافه کرد: برنامه زمان‌بندی فعالیت‌های انجام شده و در دست اقدام حداکثر تا 20 خردادماه و گزارش اقدامات انجام شده به همراه میزان ارز صرفه‌جویی شده در بازه‌های زمانی سه ماهه تهیه و گزارش شود.

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند