کد خبر: 169432

دفن پسماندهای شهرداری تهران در کهریزک علت بوی بد اطراف فرودگاه امام

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان تهران اظهار کرد: پیگیری دفن پسماندهای شهرداری تهران در کهریزک و فاضلاب شهرستان اسلامشهر و بهارستان در حال حاضر مهم‌ترین و اساسی‌ترین موضوعات برای کاهش بوی اطراف فرودگاه بین‌المللی امام خمینی (ره) است.

دفن پسماندهای شهرداری تهران در کهریزک علت بوی بد اطراف فرودگاه امام
سرویس جامعه -

کیومرث کلانتری با بیان اینکه رفع معضل بوی اطراف فرودگاه امام برای دولت اهمیت ویژه‌ای دارد، از بازدید نمایندگان ویژه رئیس سازمان حفاظت محیط زیست از کانون‌های ایجاد بوی اطراف فرودگاه بین‌المللی امام خمینی (ره) و مسیرهای پیرامون همچنین بررسی اقدامات انجام شده توسط محیط زیست استان تهران تاکنون خبر داد.

به گزارش تجارت‌نیوز، وی تصریح کرد: فرودگاه امام به علت وجه بین‌المللی و چهره ورودی پایتخت از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

وی با بیان اینکه بوی اطراف فرودگاه امام یکی از دغدغه‌های محیط زیستی در سطح استان تهران و ملی است، به حضور فرحت، مشاور حوزه رئیس سازمان و پازندی، معاون امور استان‌های حوزه ریاست سازمان حفاظت محیط زیست در بازدید روز سه‌شنبه (۱۶ آبان) از واحدهای لبنی و دامداری، کشتارگاه طیور، فاضلاب شهر واوان و مرکز دفن کهریزک اشاره و اظهار کرد: در خصوص کانون‌های بو در این منطقه ابتدا فاز مطالعاتی انجام شد و در این راستا گلبادها و کانون‌ها مورد بررسی قرار گرفت و بر این اساس رسیدگی به وضعیت کانون‌ها اولویت‌بندی شد.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان تهران در ادامه گفت: در حال حاضر ۲۸ کانون بو در این منطقه شناسایی شده و از سوی محیط زیست استان تهران اقدامات لازم و قانونی در راستای اصلاح فرایندها و یا جمع‌آوری کانون‌ها در حال انجام است و به طور کلی از ۱۰ تا ۱۰۰ درصد پیشرفت به طور پراکنده برای برخی از این کانون‌ها مشهود است.

وی با اشاره به اینکه مهم‌ترین کانون‌ها، فاضلاب شهرستان‌های اسلامشهر و بهارستان بود، اظهار کرد: اقدامات انجام‌شده در خصوص کنترل بو در محدوده جنوب تهران شامل چند بخش است که برخورد با ضایعات‌سوزی و پسماندسوزی‌های اطراف فرودگاه یکی از این موارد است. بر همین اساس گشت و پایش‌های شبانه در سطح شهرستان‌های جنوبی تهران اجرا شد که منجر به کاهش چشمگیر پسماندسوزی و ضایعات‌سوزی در این منطقه شده است و این روند کماکان ادامه دارد.

کلانتری ادامه داد: فعالیت برخی از صنایع مانند کشتارگاه‌های دامی و دامداری‌ها نیز مورد بررسی قرار گرفته و با پیگیری‌های انجام‌شده سیستم تصفیه فاضلاب اکثر واحدهای دامداری احداث شده و یا در حال احداث است و قطعا تا پایان سال تمام دامداری‌های این منطقه به سیستم تصفیه فاضلاب تجهیز خواهند شد.

وی با اشاره به اینکه از دیگر اقدامات انجام شده افتتاح تصفیه‌خانه پساب پرند و بخش کوچکی از تصفیه‌خانه فاضلاب شهر واوان است،گفت: از دیگر موضوعاتی که به رفع معضل بو در این منطقه کمک می کند احداث سیستم تصفیه فاضلاب یک شرکت بزرگ لبنی در این منطقه است که با اعتباری بیش از ۵ میلیارد تومان احداث و راه‌اندازی شده است.

کلانتری با بیان اینکه در کنار این اقدامات، یک طرح پایش نیز تهیه و ۱۰ ایستگاه سیار در این طرح دیده شده است.

به گزارش سایت اطلاع‌رسانی محیط زیست استان تهران (سامات)، کلانتری در پایان با اشاره به اینکه تمرکز نیروهای محیط زیست جهت جلوگیری و برخورد با ضایعات سوزی ، پسماندسوزی و لاستیک‌سوزی‌ها با همکاری نیروهای انتظامی در حال انجام است، تصریح کرد: اکیپ ویژه‌ای در خصوص موضوع بوی اطراف فرودگاه از مسئولان حفاظت محیط زیست استان تهران تشکیل شده است و بررسی و پیگیری این موضوع را تا حصول نتیجه در دستور کار دارد.

 

منبع: ایسنا

دیدگاه شما

لطفا فارسی تایپ کنید و با حروف لاتین (فینگلیش) ننویسید.
نظرات پس از بازبینی منتشر می‌شود

بازار

اونس طلا (%0.2)
1327.8
2.6
مثقال طلا (%0.84)
619900
5200
سکه امامی (%0.03)
1485750
500
دلار (%0)
4563
یورو (%0)
5719
ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

رسانه تجارت‌نیوز بستری آنلاین برای دایره متنوعی از محتوای اقتصادی است. اخبار به‌روز، تحلیل‌های کارشناسانه و آموزش‌‌های مفید در اقتصاد و تجارت را از کانال‌های مختلف در دسترس شما قرار می‌دهیم. آرمان ما گردش آزادانه جریان اطلاعات در اقتصاد کشور است. تلاش می‌کنیم منبع موثقی برای کنش‌گران اقتصادی باشیم.