دوگانگی معاملات بازار مسکن در منطقه ۲

بازار مسکن منطقه ۲ شهر تهران هم‌اکنون تنوع مطلوبی از انواع فایل‌های فروش آپارتمان را در خود جای داده است.

دوگانگی معاملات بازار مسکن در منطقه ۲

منطقه ۲ شهر تهران جزو معدود مناطقی است که انواع مختلفی از متقاضیان خرید مسکن برای خرید آپارتمان‌های مسکونی به آن مراجعه می‌کنند.

به گزارش تجارت‌نیوز، به عبارت دیگر در حالی که منطقه ۲ شهر تهران از یک‌طرف منطقه‌ای لوکس و کانون تمرکز واحدهای مسکونی بزرگ‌متراژ و گران‌قیمت در برخی محلات محسوب می‌شود، در برخی محلات دیگر انواع مختلفی از فایل‌های فروش واحدهای مسکونی مصرفی و معمولی برای متقاضیان قابل جست‌وجو است.

هر چند تقریبا در عمده محلات واقع در منطقه ۲ شهر تهران، ترکیبی از واحدهای مسکونی لوکس و گران‌قیمت و همچنین آپارتمان‌های با سطح متوسط رو به بالای قیمت، مناسب تقاضای مصرفی وجود دارد.

به عنوان مثال در یکی از معروف‌ترین محلات منطقه ۲ شهر تهران که با عنوان سعادت‌آباد شناخته می‌شود، در بخش‌های مختلف این محله می‌توان آپارتمان‌هایی مناسب تقاضای مصرفی یا بر عکس مناسب تقاضای سرمایه‌ای یا متقاضیان خرید واحدهای مسکونی لوکس با سطح قیمت بسیار بالا جست‌و‌جو کرد.

همان‌گونه که در بخش‌هایی از این محله متقاضیان مصرفی خرید آپارتمان‌های با سطح قیمت متوسط می‌توانند اقدام به خرید آپارتمان کنند (نظیر مناطقی همچون شهرک مخابرات و…)، متقاضیان خرید آپارتمان‌های لوکس هم یکی از مشتریان ثابت خرید آپارتمان در بخش‌های دیگری از این محله (میدان کاج، بلوار ۲۴ متری و…) هستند.

این در حالی است که برخی دیگر از محلات واقع در این منطقه همچون گیشا، شهرآرا، ستارخان و… مناطق مصرفی‌تری نسبت به سعادت‌آباد هستند که بخش قابل توجهی از خریدهای مصرفی متقاضیان مسکن در این مناطق انجام می‌شود.

متوسط قیمت هر مترمربع آپارتمان در منطقه دو شهر تهران، هم‌اکنون ۷ میلیون و ۲۳۵ هزار تومان است؛ آبان امسال از مجموع ۱۴ هزار و ۷۰۰ معامله خرید مسکن در کل مناطق شهر تهران، ۱۴۹۷ فقره معامله در منطقه ۲ به ثبت رسید.

 

منبع: دنیای اقتصاد


این مطلب را به اشتراک بگذارید