دبیر انجمن واردکنندگان خودرو در گفتگو با تجارت‌نیوز خبر داد:

دپوی روزانه ۳۰۰ خودروی ناقص در انبارهای خودروسازان

دپوی روزانه ۳۰۰ خودروی ناقص در انبارهای خودروسازان
دبیر انجمن واردکنندگان خودرو می‌گوید که تعطیلی‌های پی در پی در صنعت خودروسازی باعث شد که روزانه به جای تولید سه هزار دستگاه خودرو تنها 300 خودروی ناقص تولید و در انبارها دپو کنیم.

دبیر انجمن واردکنندگان خودرو درباره آینده بازار خودرو به تجارت‌نیوز گفت: با این وضعیت پیش‌رو به نظر می‌رسد که خطوط تولید دو خودروساز از سه به دو شیفت تقلیل یابد. چرا که طی یک ماه اخیر خودروسازان کشور دو روز هفته را تعطیل کردند و از آن سو در بدترین شرایط فضای کسب و کار تعطیلات تابستانه را هم برای کاگران اعمال کرده‌اند.

مهدی دادفر افزود: بازخورد تعطیلی مداوم صنعت خودروسازی کشور این شد که از سه هزار تولید روزانه خودرو امروز تنها ۳۰۰ دستگاه خودروی ناقص تولید و در انبارها دپو کنیم. در این شرایط از کمبود قطعات خودرویی همچون انژکتور به کمیاب شدن فرمان خودرو رسیده‌ایم. چنانچه این وضعیت به همین روال پیش رود دیگر قادر به تولید اتاق خودروها نیز نخواهیم بود.

او اظهارکرد: اوج گرفتن تقاضا در برابر خودروهای داخلی منجر به افزایش قیمت‌ها می‌شود. از ابتدای سال تاکنون وارداتی در حوزه خودرو نداشته‌ایم. حالا به نظر می‌رسد که نبود مدیریت در بخش خودروسازی داخلی باعث شود که پراید به قیمت‌هایی که در فضای مجازی مطرح شده، نزدیک شود.

دادفر در پاسخ به این پرسش که آیا برای تعادل قیمت خودروها در بازار امکان باز شدن سامانه ثبت سفارش خودرو تا پایان سال وجود دارد یا خیر؟ گفت: واردکنندگان دیگر جرات واردات خودروهای خارجی را ندارند و از این رو به نظر می‌رسد که برنامه بازگشایی سامانه ثبت سفارش خودرو از سوی دولتی‌ها منحل شود.

این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند