دیوان محاسبات: افزایش نرخ سکه و ارز هدایت شده بود

دیوان محاسبات: افزایش نرخ سکه و ارز هدایت شده بود

رئیس دیوان محاسبات کشور گفت: بخش عمده‌ای از نوسانات بازار به ویژه موضوع افزایش بی‌رویه نرخ سکه و ارز هدایت شده از طرف شبکه‌های جاسوسی به ویژه اسرائیل و آمریکا بود.

عادل آذر امشب در گفتگوی ویژه خبری در صدا و سیمای ایلام اظهار داشت: هدف از سفر به استان ایلام انجام ماموریت نظارتی خاص استان ایلام در قالب بودجه‌ای در سال ۹۶ و ۹۷ که به استان اختصاص داده شده است.

به گزارش تجارت‌نیوز، وی گفت: درصدد هستیم تا چالش‌ها در بخش نظارتی را در استان بررسی کنیم.

آذر با اشاره به اینکه کار دیوان محاسبات رسیدگی قانونی و رسیدگی عملکردی نحوه هزینه کرد بودجه است، افزود: دخل و خرج کشور در قالب سه قوه و در قالب برنامه‌های مالی کشور در دیوان محاسبات بررسی می‌شود.

وی تصریح کرد: از دیدگاه دیوان محاسبات جرم آن است که نیاز به ضابط قضایی دارد.

آذر تصریح کرد: اختلاس،تصرف در بیت‌المال و واریز کردن پول به حساب شخصی فرد حقوقی از نظر دیوان محاسبات جرم محسوب می‌شود.

رئیس دیوان محاسبات کشور تصریح کرد: مردم از دستگاه‌های نظارتی همچون دیوان محاسبات در بررسی تخلفات انتظار دارند.

وی بیان کرد: در بحث تخلفات خودرو، در قضیه پولشویی، در موضوع خرید ارز و سکه و نواسانات پرتلاطم بازار بخش عمده ای از آن از نظر دیوان محاسبات جرم است.

افزایش قیمت‌ها هدایت شده بود

آذر افزود: دیوان محاسبات از ۴ ماه قبل تمام اتفاقات و رویدادها در این حوزه ها را به شدت رصد کرده و جرم را تشخیص داده اما چون اتفاقی عملی نیفتاده بود بنا برآن شد این موضوعات رسانه‌ای نشود.

وی گفت: مردم باید توجه داشته باشند بخش عمده‌ای از نوسانات بازار به ویژه موضوع افزایش بی رویه نرخ سکه و ارز هدایت شده از طرف شبکه‌های جاسوسی به ویژه اسرائیل و آمریکا بود.

آذر گفت: پرونده رسیدگی به تخلف در ثبت سفارش خودرو و موضوع سکه و ارز و در یک کلام نتیجه نظارت‌های دیوان محاسبات کشور به زودی به سران سه قوه ابلاغ می‌شود.

 

منبع: مهر

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند