کد خبر: 157951

خبر رئیس اتاق بازرگانی تهران از وعده وزیر صنعت برای تثبیت تعرفه‌های تجاری

رئیس اتاق بازرگانی تهران عنوان کرد: وزیر جدید صنعت وعده داده است که تعرفه‌ها در چهار سال آینده تغییری نخواهد کرد و تغییرات تنها در ضرورت‌های خاص اتفاق می افتاد.

خبر رئیس اتاق بازرگانی تهران از وعده وزیر صنعت برای تثبیت تعرفه‌های تجاری
سرویس اقتصاد کلان -

مسعود خوانساری در جلسه هیات نمایندگان اتاق بازرگانی تهران که امروز (۲۱ شهریور) برگزار شد، گفت: امیدواریم یک صدای واحد به ویژه در حوزه اقتصاد از دولت شنیده شود.

به گزارش تجارت‌نیوز، وی افزود: مسائلی از جمله تک نرخی کردن ارز، اصلاح سیستم نظام بانکی، مبارزه با فساد و رونق بازار سرمایه باید در راس کار دولت باشد. اتاق بازرگانی تهران آمادگی دارد با همکاری دولت در مورد تحقق این اهداف گام بردارد.

رئیس اتاق بازرگانی تهران درباره حضور مدیرعامل موسسه فریزر در اتاق تهران گفت: قرار شد این موسسه با ارائه‌ راهکارها و پیشنهادها، شرایطی را فراهم کند تا رتبه ایران در آزادی اقتصادی بهتر شود. در حال حاضر رتبه ایران ۱۵۲ است.

وی اضافه کرد: به همراه مدیر عامل موسسه فریزر، وزیر اقتصاد عمان نیز حضور داشت. قبل از آزادی اقتصادی، درآمد سرانه عمان ۴۰۰۰ دلار بود اما با اصلاحات انجام شده و با کمک موسسه فریزر درآمد سرانه این کشور به ۳۶ هزار دلار رسیده است.

رشد صنعت ساختمان بعد از ۲۰ فصل رکود

خوانساری در بخش دیگری از صحبت‌هایش عنوان کرد: وزرای اقتصادی دولت دوازدهم با ۲۴ بند ارائه‌ شده از طرف اتاق بازرگانی تهران به عنوان راهکارهای مثمر ثمر در اقتصاد ایران موافق بودند. وزیر صنعت نیز آمادگی دارد که همه شرکت‌ها به بخش خصوصی واگذار شوند. همچنین موضوع دیگری که در دیدار هیات‌رئیسه اتاق بازرگانی ایران با وزیر صنعت مطرح شد، موضوع تعرفه‌ها بود که وزیر جدید صنعت قصد دارد تعرفه‌ها را به مدت چهار سال ثابت نگه دارد و فقط در موارد ضروری تغییرات در تعرفه‌ها صورت گیرد.

رئیس اتاق بازرگانی تهران گفت: همچنین اجلاس جهانی اتاق‌های بازرگانی هفته آینده برگزار می‌شود که بر این اساس هیاتی از اتاق بازرگانی ایران و تهران در آن حضور دارند. همچنین بعد از ۲۰ فصل متوالی که رشد صنعت ساختمان منفی یا صفر بود در فصل بهار این رشد به ۷.۱ درصد رسید که اگر این وضعیت تداوم داشته باشد جای امیدواری است که در فصل‌های پیش رو رونقی در بخش ساختمان ایجاد شود.

وی افزود: رئیس کل بانک مرکزی موضوع تک‌نرخی کردن ارز را نیز مطرح کرده که حذف ارز مسافرتی مقدمه آن بوده است که امیدواریم تک‌نرخی شدن ارز در سال جاری صورت بگیرد.

 

منبع: ایسنا

دیدگاه شما

لطفا فارسی تایپ کنید و با حروف لاتین (فینگلیش) ننویسید.
نظرات پس از بازبینی منتشر می‌شود

ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

رسانه تجارت‌نیوز بستری آنلاین برای دایره متنوعی از محتوای اقتصادی است. اخبار به‌روز، تحلیل‌های کارشناسانه و آموزش‌‌های مفید در اقتصاد و تجارت را از کانال‌های مختلف در دسترس شما قرار می‌دهیم. آرمان ما گردش آزادانه جریان اطلاعات در اقتصاد کشور است. تلاش می‌کنیم منبع موثقی برای کنش‌گران اقتصادی باشیم.