راهکارهای عملی برای تقویت روابط ایران و چین بررسی شد – تجارت‌نیوز
خودروهای مونتاژی سامانه یکپارچه خودرو قیمت خودرو عرضه اولیه
لاریجانی در بدو ورود به تهران:

راهکارهای عملی برای تقویت روابط ایران و چین بررسی شد

رئیس مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه ایران و چین در زمینه مسائل بین المللی و اقتصادی نگاه مثبت و سازنده ای دارند، عنوان کرد: در این سفر راهکارهای عملی برای پررنگ تر شدن روابط دو کشور مورد بررسی قرار گرفت.

به گزارش تجارت‌نیوز، علی لاریجانی که طی سفری دو روزه به کشور چین سفر کرده بود، در بدو ورود به فرودگاه مهرآباد مورد استقبال مسعود پزشکیان نایب رئیس مجلس، حسینعلی امیری معاون پارلمانی رئیس جمهور، غلامرضا نوری قزلجه معاون اجرایی رئیس مجلس، غلامرضا اسدالهی معاون نظارت و برخی از مدیران و مسئولان دولتی قرار گرفت.

براساس این گزارش رئیس مجلس شورای اسلامی در تشریح دستاوردهای سفر دو روزه خود و هیات همراه که شامل بیژن نامدار زنگنه وزیر نفت، محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه، فرهاد دژپسند وزیر امور اقتصادی و دارایی، عبدالناصر همتی رئیس کل بانک مرکزی، غلامرضا تاجگردون رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس و فریدون حسنوند رئیس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی به کشور چین بود، گفت: در این سفر مذاکرات متعددی در سطوح متفاوت و در بخش های مختلف بین مقامات مسئول ایران و چین انجام شد و دوستانی که از هیات دولت و مجلس شورای اسلامی در این سفر حضور داشتند، هر کدام با همتایان خود بحث های تخصصی در زمینه های مختلف داشتند.

وی با بیان اینکه البته فرصت ما در این سفر خیلی کوتاه بود، افزود: در همین فرصت اندک بحث های مهمی در بخش های مختلف صورت گرفت و در زمینه توسعه همکاریهای پارلمانی و همکاری های بیشتر دو دولت مذاکرات سازنده ای با رئیس مجلس خلق چین انجام شد.

رئیس قوه مقننه کشورمان ادامه داد: همچنین صبح امروز نیز دیداری با رئیس جمهور کشور چین داشتیم که تمامی مسائل مورد بحث که هر یک از مسئولان ایرانی بر حسب وظیفه خود در این سفر پیگیری می کردند، مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

لاریجانی با بیان اینکه ایران و چین در زمینه های مختلف نگاه مشترک و هم راستایی دارند، گفت: میان دو کشور چه در زمینه مسائل منطقه ای و چه در زمینه مسائل بین المللی و همچنین در موضوع همکاری های اقتصادی در ابعاد مختلف نقطه نظرات مشترکی وجود دارد.

وی تصریح کرد: در این سفر راهکارهای عملی بررسی شد که استقبال خوبی از جانب بخش خصوصی و دولتی قرار گیرد که این موارد می بایست در دولت بررسی و پیگیری شود.

رئیس مجلس شورای اسلامی در پایان اظهار امیدواری کرد که با پیگیری های انجام شده، روابط مابین دو کشور پررنگ تر شود.

منبع: خبرگزاری خانه ملت

نظرات