راهکارهای کاهش مصرف سوخت خودرو در زمستان

راهکارهای کاهش مصرف سوخت خودرو در زمستان

آیا می‌دانید مصرف سوخت خودروی شما در فصل زمستان، ۱۰ درصد بیش از حد معمول است؟

زمستان قبل از این که شما متوجه شوید می‌رسد برای همین دانستن نکاتی در رابطه با کاهش مصرف سوخت در زمستان می‌تواند به شما در ذخیره کردن مقدار زیادی پول در سفرهای طولانی مدت، کمک کند.

به گزارش تجارت‌نیوز، خوشبختانه، شما می‌توانید چند کار ساده انجام دهید تا مصرف سوخت خودروی خود را در هوای سرد کاهش دهید. با این که کار زیادی در رابطه با آیرودینامیک خودروی خود نمی‌توانید انجام دهید، می‌توانید مصرف سوخت خودرو را با چک کردن میزان باد تایرها و همین طور اضافه کردن مقداری باد در صورت لزوم، کاهش دهید.

همین‌طور می‌توانید از روغن موتورهایی که برای هوای سرد طراحی شده‌اند استفاده کنید تا اصطکاک موتور خودرو، کاهش یابد. به جای این که در حالت توقف اقدام به گرم کردن خودروی خود کنید، شروع به حرکت کنید. خودرو در این حالت با استفاده از گرمای موتور، بسیار سریع‌تر گرم می‌شود.

شما باید سفرهای خود را تا حد امکان، یک تکه کنید. به این معنی که چند سفر را در یک سفر جای داده و دفعات زیادی اقدام به راه اندازی دوباره خودرو نکنید.

سعی کنید از سیستم ضدیخ بیش از حدی که لازم است استفاده نکنید. پارک کردن خودرو در پارکینگ باعث می‌شود خودرو گرم‌تر بماند و زمان کم‌تری صرف گرم کردن خودرو شود.

 

منبع: الف

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند