موضوعات داغ:

قطار باری بندرعباس- مسکو ماه آینده راه اندازی می شود

قطار باری بندرعباس- مسکو ماه آینده راه اندازی می شود

معاون بهره برداری سیرو حرکت راه آهن از راه اندازی اولین قطار باری در مسیر بندرعباس- مسکو ازماه آینده خبرداد.حسین عاشوری معاون بهره برداری و سیرو حرکت راه آهن با اعلام این خبر گفت: در راستای راه اندازی کریدور شمال- جنوب اولین قطار باری ماه آینده در مسیر بندرعباس- مسکو راه اندازی می شود .وی

معاون بهره برداری سیرو حرکت راه آهن از راه اندازی اولین قطار باری در مسیر بندرعباس- مسکو ازماه آینده خبرداد.
حسین عاشوری معاون بهره برداری و سیرو حرکت راه آهن با اعلام این خبر گفت: در راستای راه اندازی کریدور شمال- جنوب اولین قطار باری ماه آینده در مسیر بندرعباس- مسکو راه اندازی می شود .
وی افزود: اجرایی شدن و راه اندازی این قطار از جمله برنامه های راه آهن ایران بوده که با همکاری راه آهن آذربایجان و روسیه در حال پیگیری است .
معاون بهره برداری وسیر و حرکت راه آهن تصریح کرد: براساس توافقاتی که ظرف ماه های اخیر انجام شده مقرر شده ظرف یک ماه آینده اولین قطار باری از بندرعباس به مسکو راه اندازی شود به این ترتیب که بندرعباس تا قزوین با ریل و از قزوین تا آستارا به صورت جاده ای و مجددا از آستارا تا مسکو ازطریق ریل جابه جا خواهد شد.
به گفته وی از آنجایی که مسیر ریلی این کریدور هنوز تکمیل نشده این قطار باری به صورت ترکیبی ریل و جاده راه اندازی خواهد شد.

بهترین روش ورود و سرمایه‌گذاری در بورس ایران
این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند