راه‌اندازی بورس بین‌المللی تا 2 ماه آینده

راه‌اندازی بورس بین‌المللی تا 2 ماه آینده

دبیر شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی گفت: با راه‌اندازی تمام زیرساخت‌های مورد نیاز، بورس بین‌الملل تا دو ماه دیگر در جزیره کیش راه‌اندازی می‌شود.

به گزارش تجارت‌نیوز، مرتضی بانک، دبیر شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی در خصوص راه‌اندازی بورس بین‌المللی در کشور اظهار کرد: زمینه جدیدی از معاملات در بورس تحت عنوان بورس بین‌المللی در کشور در جزیره کیش راه‌اندازی خواهد شد که با تمام مکانیزم‌های جهانی و بین‌المللی همکاری دارد.

وی افزود: سامانه جداگانه‌ای برای انجام معاملات در بازار بورس بین‌المللی راه‌اندازی خواهد شد که تمام تسویه حساب‌ها، زبان و قوانین آن مرتبط با اصول بین‌المللی است.

دبیر شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی بیان کرد: شرایط حقوقی که در این زمینه رعایت می‌شود با قوانین حقوقی بین‌المللی ارتباط دارد.

بانک ادامه داد: نحوه فعالیت و سرمایه‌گذاری در بورس بین‌الملل به شورای عالی بورس ارائه شده است و مجوز اولیه آن پس از مشخص شدن تمام سهامداران داخلی و خارجی منتشر می‌شود.

وی تصریح کرد: امیدواریم حداکثر تا دو ماه آینده زیرساخت‌های لازم راه‌اندازی شود تا در همان زمان انجام معاملات در این بازار کلید بخورد.

دبیر شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی ابراز کرد: تمام افراد خارجی و ایرانی‌ مقیم در خارج از کشور می‌توانند در این بازار با استفاده از ارز بین‌الملل سهام‌های مربوط به بخش‌های مناطق آزاد را خریداری کنند.

بانک مطرح کرد: با استفاده از این بازار، سرمایه‌های جدیدی که به بورس کشور وارد می‌شود از طریق سرمایه‌گذاری‌های خارجی تقویت می‌شود.

اخبار مرتبط با پیش‌بینی بورس هر شب ساعت ۲۱ را در صفحه پیش‌بینی بورس بخوانید.

 

منبع: باشگاه خبرنگاران

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند