رایزنی دولت هند با اروپا برای بررسی راه‌های ادامه تجارت با ایران

رایزنی دولت هند با اروپا برای بررسی راه‌های ادامه تجارت با ایران

یک مقام دولت هند گفت، یک هیات هندی شامل مقاماتی از وزارتخانه‌های دارایی، نفت و امور خارجه این کشور این هفته برای بررسی راه‌های ادامه تجارت با ایران به رغم تحریم‌های آمریکا، به کشورهای اروپایی سفر خواهد کرد.

یک مقام دولت هند گفت، یک هیئت هندی شامل مقاماتی از وزارتخانه‌های دارایی، نفت و امور خارجه این کشور این هفته برای بررسی راه‌های ادامه تجارت با ایران به رغم تحریم‌های آمریکا، به کشورهای اروپایی سفر خواهد کرد.

به گزارش تجارت‌نیوز، این مقام هندی گفت: اروپا موضع خود را که این بار متفاوت (با آمریکا) است اعلام کرده است. این بار همه ما در یک قایق هستیم.

این هیات به کشورهای فرانسه، آلمان، انگلیس و بروکسل سفر خواهد کرد و با مقامات دولتی و بانکی دیدار خواهد نمود. در حال حاضر هند پول نفت ایران را به یورو و از طریق بانک ای آی اچ آلمان پرداخت می‌کند.

این مقام هندی افزود: مساله تنها واردات نفت نیست. ما (دولت های اروپایی و هند) از سایر محدودیت ها از جمله محدودیت‌های بانکی هم متاثر شده‌ایم. ما همه این مسائل و مسیر پیش رو را مورد بحث قرار خواهیم داد.

سفر هیئت هندی به اروپا پس از آن صورت می‌گیرد که محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه ایران هفته گذشته به هند سفر کرد. ایران و هند خواهان ادامه روابط تجاری دوجانبه خود هستند.

 

منبع: تسنیم

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند