کد خبر: 127244

رشد اقتصادی چین بیش از ۶ درصد می شود

اتاق فکر دولت چین پیش‌بینی کرده که رشد اقتصادی این کشور در سه ماه نخست سال جاری میلادی، ۶.۸ درصد شود. به گزارش شینهوا، اتاق فکر دولت چین اعلام کرده که انتظار می رود رشد اقتصادی چین، دومین اقتصاد بزرگ جهان، در سه ماه نخست سال جاری میلادی ۶.۸ درصد باشد. این در حالی است

سرویس گزیده‌ها -

اتاق فکر دولت چین پیش‌بینی کرده که رشد اقتصادی این کشور در سه ماه نخست سال جاری میلادی، ۶.۸ درصد شود.
به گزارش شینهوا، اتاق فکر دولت چین اعلام کرده که انتظار می رود رشد اقتصادی چین، دومین اقتصاد بزرگ جهان، در سه ماه نخست سال جاری میلادی ۶.۸ درصد باشد.

این در حالی است که مبنای این تحلیل، بر اساس ثبت رکورد بالای اعطاء وام از سوی بانک های چینی و نیز صرف هزینه بیشتر دولت در مقایسه با سه ماه پایانی سال گذشته میلادی است.

همچنین آکادمی ملی استراتژی اقتصادی چین هم اعلام کرد که افزایش رشد اقتصادی این کشور در سه ماه نخست سال ۲۰۱۷ میلادی، به افزایش قیمت محصولات کارخانه ها، سود بیشتر شرکت ها و افزایش واردات برمی‌گردد.

به گفته تحلیلگران اقتصادی، تمرکز چین بر روی سیاست های اقتصادی کلان، می بایستی از رهگذر اصلاحات ساختاری عرضه ای باشد تا پتانسیل تولید را در بلندمدت توسعه دهد.

البته اتاق فکر دولت چین بر این باور است که تولید ناخالص داخلی این کشور در سه ماه نخست سال جاری میلادی، ۶.۷ درصد باشد؛ ضمن اینکه انتظار می رود تولیدات صنعتی در سه ماه دوم سال ۲۰۱۷ میلادی با کمی افزایش روبرو شود؛ اگرچه میزان سرمایه‌گذاری در سه ماه دوم، با روند کاهشی به کار خود ادامه دهد.

بر پایه این گزارش، توصیه می شود که دولت چین به منظور جلوگیری از ریسک های احتمالی در حوزه املاک و بخش های مالی، به مدیریت صحیح پولی و عرضه به موقع زمین روی آورد.

گزیده‌های وب

دیدگاه شما

لطفا فارسی تایپ کنید و با حروف لاتین (فینگلیش) ننویسید.
نظرات پس از بازبینی منتشر می‌شود

بازار

اونس طلا (%0.42)
1334.5
5.61
مثقال طلا (%0.03)
607300
2,000
سکه امامی (%0.15)
1494200
22,000
دلار (%0.43)
4398
190
یورو (%0.4)
5485
220
ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

رسانه تجارت‌نیوز بستری آنلاین برای دایره متنوعی از محتوای اقتصادی است. اخبار به‌روز، تحلیل‌های کارشناسانه و آموزش‌‌های مفید در اقتصاد و تجارت را از کانال‌های مختلف در دسترس شما قرار می‌دهیم. آرمان ما گردش آزادانه جریان اطلاعات در اقتصاد کشور است. تلاش می‌کنیم منبع موثقی برای کنش‌گران اقتصادی باشیم.