ت
کد خبر: 127897

رشد اقتصادی چین رقم ۷ درصد خواهد بود

بانک آمریکایی«گلمن ساچ» رشد اقتصادی چین در سه ماه نخست سال جاری میلادی را ۶.۸ درصد برآورد کرد که بیش از رقم هدف گذاری شده توسط دولت این کشور است. به گزارش  پایگاه خبری «نیوز اوتلیتز»، بانک گلمن ساچ پیش بینی کرد که رشد اقتصادی چین در سه ماه نخست سال جاری میلادی با قوت

سرویس اقتصاد جهان -

بانک آمریکایی«گلمن ساچ» رشد اقتصادی چین در سه ماه نخست سال جاری میلادی را ۶.۸ درصد برآورد کرد که بیش از رقم هدف گذاری شده توسط دولت این کشور است.
به گزارش  پایگاه خبری «نیوز اوتلیتز»، بانک گلمن ساچ پیش بینی کرد که رشد اقتصادی چین در سه ماه نخست سال جاری میلادی با قوت پیش خواهد رفت و تولید ناخالص داخلی این کشور ۶.۸ درصد خواهد بود.

همچنین این بانک آمریکایی با بررسی بر روی شاخص های اقتصادی چین، برآورد خود از تولید ناخالص داخلی چین در سال ۲۰۱۷ میلادی را ۶.۶ درصد اعلام کرد.

گلمن ساچ در گزارش خود آورده که انتظار می رود، تولیدات صنعتی چین در ماه مارس به ۶.۴ درصد افزایش یابد که این رقمی کمی بیشتر از رشد بدست آمده در ماه های ژانویه و فوریه سال ۲۰۱۷ میلادی است.

بر همین اساس، پیش بینی از رشد سرمایه گذاری در سه ماه نخست سال جاری میلادی در چین به ۸.۹ درصد ارتقاء خواهد یافت.

البته گلمن ساچ اعلام کرده که انتظار می رود فروش ضعیف خودروی چین بر روی شاخص خرده فروشی این کشور تاثیر منفی بگذارد و پیش بینی می شود که میزان فروش خودروی چین در ماه گذشته میلادی ۹.۴ درصد باشد که در مقایسه با دو ماه قبل از آن، میل نزولی گرفته است.

بر پایه این گزارش، رشد اقتصادی چین در سه ماه پایانی سال ۲۰۱۶ میلادی به نسبت مدت مشابه سال قبل از آن رشد ۶.۸ درصدی به خود گرفت و دولت این کشور رشد اقتصادی چین را در سال جاری میلادی در حدود ۶.۵ درصد هدف گذاری کرده است.

گزیده‌های وب

دیدگاه شما

لطفا فارسی تایپ کنید و با حروف لاتین (فینگلیش) ننویسید.
نظرات پس از بازبینی منتشر می‌شود

بازار

اونس طلا (%0.09)
1293.2
1.15
مثقال طلا (%0)
548100
0
سکه امامی (%0)
1415500
0
دلار (%0)
4091
0
یورو (%0)
4884
0
ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

رسانه تجارت‌نیوز بستری آنلاین برای دایره متنوعی از محتوای اقتصادی است. اخبار به‌روز، تحلیل‌های کارشناسانه و آموزش‌‌های مفید در اقتصاد و تجارت را از کانال‌های مختلف در دسترس شما قرار می‌دهیم. آرمان ما گردش آزادانه جریان اطلاعات در اقتصاد کشور است. تلاش می‌کنیم منبع موثقی برای کنش‌گران اقتصادی باشیم.