رشد قابل توجه قیمت محصولات سلولزی بهداشتی

رشد قابل توجه قیمت محصولات سلولزی بهداشتی

رئیس هیئت‌مدیره انجمن صنایع سلولزی بهداشتی ایران‌ بیان کرد که عدم تخصیص ارز دولتی به این صنعت باعث رشد قابل توجه قیمت‌ها شده است.

رئیس هیئت‌مدیره انجمن صنایع سلولزی بهداشتی ایران‌ با بیان اینکه عدم تخصیص ارز دولتی به این صنعت باعث رشد قابل توجه قیمت‌ها شده است، گفت: امروز در بازار شاهد کمبود کالا نیستید ولی ناچار به فروش محصولات با قیمت‌های جدید هستیم.

به گزارش تجارت‌نیوز، عباس فصیح خوشگرد با اشاره به اینکه مواد اولیه واحدهای تولیدی محصولات سلولزی با افزایش قیمت دلار رشد قابل توجهی پیدا کرده است، اظهار داشت: متاسفانه به این صنعت ارز دولتی تخصیص پیدا نکرده و همین موضوع عاملی شده تا واحدهای تولیدی برای خرید مواد اولیه از محل واردات با کمبود نقدینگی روبرو شوند، به‌نحوی که آنها به زحمت با ارز آزاد مواد مورد نیاز خود را خریداری می‌کنند.

وی با اعلام اینکه قیمت کل محصولات سلولزی رشد پیدا کرده است، افزود: بنگاه‌ها توان مالی محدودی دارند و تامین مواد اولیه با دلار 10 هزار تومانی برای آنها مشکل است، بر همین اساس مجبور به افزایش قیمت‌ها هستند.

رئیس هیئت‌مدیره انجمن صنایع سلولزی بهداشتی ایران تصریح کرد: با تمهیدات به‌عمل‌ آمده فعالیت کارخانجات، ساماندهی و بازاریابی شده به‌نحوی که امروز در بازار شاهد کمبود کالا نیستید ولی در مورد افزایش قیمت‌ها ما ناچار به فروش محصولات با قیمت‌های جدید هستیم تا گردش کار برای واحدهای تولیدی به‌صرفه باشد.

چرا پوشک بچه گران شد؟

فصیح خوشگرد در خصوص افزایش قیمت پوشک بچه که این روزها مشکلات متعددی را برای مردم به‌وجود آورده است، گفت: در این محصول 80 درصد مواد اولیه وارداتی است و تولیدکننده مجبور است آنها را با ارز آزاد خریداری کند.

وی با اعلام اینکه در شرایط فعلی قیمت محصولات سلولزی از 50 تا 100 درصد افزایش پیدا کرده است، گفت: درصددیم با جلسات مختلف و رایزنی‌ها با وزارت صنعت نسبت به دریافت ارز دولتی اقدام کرده و با موافقت مسئولین بتوانیم مانع افزایش قیمت‌ها شویم، بر همین اساس اگر جلسات نتیجه‌بخش باشد قیمت کالاها به حالت قبل برگشت پیدا می‌کند.

 

منبع: تسنیم

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند