رشد قیمت یورو و دلار در صرافی‌های بانکی

رشد قیمت یورو و دلار در صرافی‌های بانکی

امروز برای دومین بار قیمت دلار و یورو در صرافی ملی اعلام شد و بر این اساس دلار با حدود ۲۰۰ تومان افزایش قیمت به رقتم ۲۶ هزار و ۹۰۰ تومان رسی

به گزارش تجارت‌نیوز، امروز برای دومین بار قیمت دلار و یورو در صرافی ملی اعلام شد و بر این اساس دلار با حدود ۲۰۰ تومان افزایش قیمت به رقتم ۲۶ هزار و ۹۰۰ تومان رسید. نرخ هر دلار در صرافی‌های بانکی امروز (پنجشنبه، ۱۱ آذرماه) برای خرید نیز با ۲۰۰ تومان افزایش نسبت به اولین نرخ اعلامی، به رقم ۲۶ هزار و ۳۷۴ تومان رسید.

قیمت فروش یورو نیز با ۹۵۹ تومان افزایش به ۳۱ هزار و ۶۱۱ تومان رسید همچنین نرخ خرید یورو در صرافی ملی نیز ۹۴۰ تومان گران شد و ۳۰ هزار و ۹۸۵ تومان قیمت خورد.

بازار ارز تحت تاثیر برگزاری دور هفتم مذاکرات برجام روز‌های حساسی را سپری می‌کند و از آنجا که این نشست برخلاف دوره‌های قبلی با انتظارات منفی شروع شد.

بسیاری از معامله‌گران مانع کاهش قیمت دلار شدند و به همین دلیل دلار روز گذشته به کانال ۲۸هزار تومان بازگشت اما نتوانست این مرز قیمتی را حفظ کند و در نتیجه بالارفتن خرید‌ها دوباره کانال ۲۹هزار تومان را پس گرفت.

پیش از شروع مذاکرات هم دلار یک رفت و برگشت قیمتی را تجربه کرد و درحالیکه تا ۲۹۵۵۰تومان پیش رفته بود، با خبر برگزاری نشست وین به ۲۹۰۵۰ تومان عقب‌نشینی کرد. با انتشار اخبار مثبت و اظهارات خوشبینانه طرفین پیرامون دور جدید مذاکرات، روند نزولی دلار تا عصر دیروز هم ادامه داشت به طوریکه قیمت آن تا محدوده ۲۸هزار تومان پایین آمد.

اما از آنجا که جزییات دومین نشست برجام که روز گذشته برگزار شده، همچنان پشت در‌های بسته باقی مانده و برخلاف اولین جلسه اخبار مثبتی از آن بیرون نیامده، برخی معامله‌گران دوباره در سایه بی‌خبری از وین در موقعیت خریدار قرار گرفتند.

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند