کد خبر: 187772

یک مقام مسئول خبر داد:

رشد ۱۴درصدی صادرات اقلام معدنی در ۸ ماهه امسال

یک مقام مسئول در سازمان توسعه تجارت، از رشد ۱۴درصدی صادرات اقلام عمده معدنی و صنایع‌معدنی خبر داد و گفت: در ۸ماهه امسال۳۵۰۰ میلیون دلار به وزن ۱۸میلیون تن اقلام عمده معدنی و صنایع مرتبط صادر شد.

مواد معدنی+تجارت نیوز
سرویس کسب‌وکار -

مسعود کمالی اردکانی افزود: در هشت ماهه امسال ۳ هزار و۵۰۰ میلیون دلار به وزن ۱۸ میلیون تن اقلام عمده معدنی و صنایع مرتبط از کشور صادر شده است که نسبت به مدت مشابه سال قبل از لحاظ وزنی و ارزشی به ترتیب ۱۴ درصد و ۳.۴ درصد رشد داشته است.

به گزارش تجارت‌نیوز، مدیرکل دفتر توسعه صادرات محصولات صنعتی – معدنی سازمان توسعه تجارت ایران تصریح کرد: سنگ‌آهن و کنسانتره، سنگ مس و کنسانتره، شمش فولاد، محصولات طویل فولادی، شمش آلومینیوم، شمش روی، کاشی و سرامیک، چینی بهداشتی، شیشه ساختمانی، سنگ تزئینی کار نشده و سنگ تزئینی کار شده از جمله مهمترین محصولات‌معدنی و صنایع‌معدنی بودهاند که در هشت ماهه اول امسال دارای رشد صادرات بین ۱۰ تا ۳۰۰ درصد بودهاند.

کمالی اردکانی با بیان این‌که تراز تجای محصولات معدنی غیرفلزی دارای رشد قابل توجهی بوده‌اند، اضافه کرد: تراز تجاری محصولات عمده معدنی و صنایع‌معدنی غیرفلزی از لحاظ ارزش حدود ۳ میلیارد دلار و از لحاظ وزنی بیش از ۲۸ میلیون تن مثبت بوده است.

به گفته وی، بازارهای اصلی صادراتی ایران در محصولات صنعتی و صنایع‌معدنی شامل کشورهای چین، عراق، هند، امارات، اندونزی، افغانستان، ترکیه، تایلند و کره است.

 

منبع: وزارت صنعت

دیدگاه شما

لطفا فارسی تایپ کنید و با حروف لاتین (فینگلیش) ننویسید.
نظرات پس از بازبینی منتشر می‌شود

ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

رسانه تجارت‌نیوز بستری آنلاین برای دایره متنوعی از محتوای اقتصادی است. اخبار به‌روز، تحلیل‌های کارشناسانه و آموزش‌‌های مفید در اقتصاد و تجارت را از کانال‌های مختلف در دسترس شما قرار می‌دهیم. آرمان ما گردش آزادانه جریان اطلاعات در اقتصاد کشور است. تلاش می‌کنیم منبع موثقی برای کنش‌گران اقتصادی باشیم.