مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای البرز خبر داد:

رفع نگرانی از ذخایر سد کرج

رفع نگرانی از ذخایر سد کرج

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان البرز از رفع نگرانی‌ها نسبت به ذخیره سد کرج برای ایام پیش رو خبر داد و گفت: اگرچه ورودی سد کرج به دلیل کمبود ذخایر برفی کاهش خواهد یافت اما طبق برنامه‌ریزی مشکلی در تامین آب شرب از سد کرج تا پایان فصل گرما نخواهیم داشت.

داوود نجفیان درخصوص میانگین بارش‌ها در استان البرز گفت: از ابتدای سال زراعی جاری(مهر ۹۶) تاکنون در البرز ۳۵۰ میلیمتر بارندگی داشته‌ایم. این رقم در مقایسه با میانگین بارش در مدت مشابه سال گذشته(۴۰۴ میلیمتر) ۱۳٫۵ درصد منفی است.

به گزارش تجارت‌نیوز، مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای البرز درخصوص آخرین وضعیت ذخایر دو سد امیرکبیر (کرج) و طالقان نیز اعلام کرد: وضعیت کنونی سد کرج تقریبا مشابه سال گذشته است؛ این سد در حال حاضر ۱۸۰ میلیون مترمکعب ذخیره دارد؛ یعنی ۹۸ تا ۹۹ درصد از ظرفیت آن پر است.

نجفیان با بیان اینکه ذخیره کنونی سد طالقان نسبت به سال قبل کاهش داشته است گفت: سد طالقان در این موقع از سال گذشته پر بود و ۴۲۰ میلیون مترمکعب ذخیره داشت اما امسال ذخیره آن به ۳۲۴ میلیون مترمکعب رسیده و ۷۷ درصد از حجم آن پر است.

وی خاطرنشان کرد: در چنین وضعیتی می‌توان وضعیت سد کرج را خوب توصیف کرد اما وضعیت سد طالقان نسبت به سال گذشته خوب نیست.

این مسئول از رفع نگرانی‌ها نسبت به ذخیره سد کرج برای ایام پیش رو خبر داد و گفت: اگرچه ورودی سد کرج به دلیل کمبود ذخایر برفی کاهش خواهد یافت اما طبق برنامه‌ریزی مشکلی در تامین آب شرب از سد کرج تا پایان فصل گرما نخواهیم داشت.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان البرز در پاسخ به اینکه وضعیت ورودی و خروجی سدهای کرج و طالقان چگونه است نیز گفت: در حال حاضر روزانه ۲٫۲ میلیون مترمکعب آب از سد کرج، خارج و دو میلیون مترمکعب وارد می‌شود؛ با وجود افزایش مصرف در روزهای آتی اما پیش‌بینی می‌شود اختلاف چندانی بین ورودی و خروجی به وجود نیاید؛ سد طالقان هم در این موضوع وضعیتی مشابه سد کرج دارد.

نجفیان در پایان درخصوص حق‌آبه البرز و تهران از این دو سد نیز گفت: مجموع حق‌آبه البرز از دو سد کرج و طالقان به ۵۵ میلیون مترمکعب و سهم تهران به ۴۳۵ میلیون مترمکعب می‌رسد.

 

منبع: ایسنا

بهترین روش ورود و سرمایه‌گذاری در بورس ایران
این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند