رقابت ۴۸ شرکت هواپیمایی خارجی در بازار هوانوردی ایران

رقابت ۴۸ شرکت هواپیمایی خارجی در بازار هوانوردی ایران

سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری، گفت: هم‌اکنون ۴۸ شرکت هواپیمایی خارجی به صورت برنامه‌ای و فوق‌العاده در ایران فعالند.

به گزارش تجارت‌نیوز به نقل از سازمان هواپیمایی کشوری، رضا جعفرزاده اظهار داشت: در طول دو سال گذشته تقاضای شرکت‌های هواپیمایی خارجی برای حضور در بازار ایران روند افزایشی به خود گرفته و ۱۸ شرکت به تعداد شرکت‌های هواپیمایی اضافه شده و هم اکنون تعداد شرکت‌های هواپیمایی خارجی فعال در ایران به ۴۸ شرکت رسیده است.

وی با بیان اینکه در دو سال گذشته به محض فراهم شدن زمینه روابط و مناسبات بین کشورها توسط مقامات دیپلماسی، هیئت‌های مختلف حمل و نقلی نسبت به برقراری پروازها به ایران اقدام کردند، گفت: شرایط جغرافیایی و کشش بازار همواره تب و تاب برقراری پروازهای جدید را ایجاد کرده است.

جعفرزاده خاطرنشان کرد: هم‌اکنون شهرهای مختلف ایران در زمینه جذب گردشگر از جمله گردشگران زیارتی، مراکز تاریخی و فرهنگی جاذبه‌های بسیار زیادی دارند که موجب می‌شود انبوه مسافران خارجی نسبت به سفر به ایران استقبال کنند، اگر چه با توجه به ظرفیت‌های موجود برای رسیدن به مطلوب راه بسیار است.

سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری افزود: برقراری پروازها توسط شرکت‌های هواپیمایی بریتیش ایرویز و ایرفرانس از جمله ۱۸ شرکت هواپیمایی است که در طول ۲ سال گذشته به خیل شرکت‌های فعال در ایران به شمار می‌رود.

 

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند