کد خبر: 156792

روابط بانکی ایران و برزیل کلید خورد

معاون امور بین الملل و بازرگانی وزیر نفت از برقراری روابط بانکی ایران و برزیل طی چند ماه آینده خبرداد.

روابط بانکی ایران و برزیل
سرویس بانک و بیمه -

میرحسین زمانی نیا در حاشیه دیدار بیژن زنگنه، وزیر نفت با فرناندو کولهو فیلهو، وزیر معادن و انرژی برزیل، با اشاره به برقراری روابط بانکی ایران و برزیل طی چند ماه ایندهف  درباره پیشنهاد توسعه لایه‌های نفتی پارس جنوبی از سوی شرکت شرکت دولتی نفت برزیل (پتروبراس) گفت: در این باره صحبت‎هایی شده است و پتروبراس توان و فناوری توسعه لایه‌های نفتی پارس جنوبی را دارد.

به گزارش تجارت‌نیوز به نقل از ایلنا، وی از پتروبراس، شرکت انگلیسی-هلندی شل و پتروناس مالزی به‌ عنوان شرکت‌های دارای توان توسعه لایه‌های نفتی پارس جنوبی نام برد و گفت: پتروبراس اکنون در موقعیتی نیست که بتواند سرمایه گذاری توسعه میدان را هم انجام دهد؛ اما در شرایطی هست که بتواند در چند ماه آینده در این پروژه سرمایه‌گذاری کند.

زمانی نیا به مذاکره با شرکت‌های مختلف برای توسعه میدان‌های نفتی ایران اشاره کرد و گفت: بدون شک تا پایان امسال چند قرارداد نفتی امضا خواهد شد.

معاون وزیر نفت همچنین درباره زمینه‌های همکاری ایران و برزیل تصریح کرد: در بسیاری از بخش‌ها توان همکاری میان دو کشور وجود دارد اما از آنجا که تاریخچه همکاری چندانی میان دو کشور نیست بنابراین زمینه سازی برای آغاز همکاری‌ها قدری سخت است.

وی با بیان این که روابط بانکی ایران و برزیل طی چند ماه آینده برقرار می‌شود، یادآور شد: تیمی از بانک مرکزی و بانک‌های خصوصی ایران طی چند هفته گذشته در حال آماده کردن زمینه های همکاری بانکی دو کشور هستند.

دیدگاه شما

لطفا فارسی تایپ کنید و با حروف لاتین (فینگلیش) ننویسید.
نظرات پس از بازبینی منتشر می‌شود

ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

رسانه تجارت‌نیوز بستری آنلاین برای دایره متنوعی از محتوای اقتصادی است. اخبار به‌روز، تحلیل‌های کارشناسانه و آموزش‌‌های مفید در اقتصاد و تجارت را از کانال‌های مختلف در دسترس شما قرار می‌دهیم. آرمان ما گردش آزادانه جریان اطلاعات در اقتصاد کشور است. تلاش می‌کنیم منبع موثقی برای کنش‌گران اقتصادی باشیم.