افزایش نگرانی‌ها از وقوع رکود اقتصادی / قیمت نفت باز هم کاهش یافت

افزایش نگرانی‌ها از وقوع رکود اقتصادی / قیمت نفت باز هم کاهش یافت
درحالی‌که مذاکرات چین و آمریکا قرار است در روزهای پایانی هفته از سر گرفته شود، قیمت نفت در معاملات امروز تحت تاثیر نگرانی‌ها از وقوع رکود اقتصادی کاهش یافت.

با افزایش نگرانی‌ها از تاثیر کاهش رشد اقتصادی بر رشد تقاضا برای نفت در آینده، قیمت طلای سیاه در معاملات امروز کاهش یافت.

به گزارش تجارت‌نیوز، هر بشکه نفت خام برنت در اولین روز از معاملات هفتگی ۲۴ سنت کاهش یافت و به ۵۸٫۱۳ دلار رسید. نفت خام وست‌تگزاس اینترمدیت هم با ۱۲ سنت کاهش با قیمت ۵۹٫۶۲ دلار معامله شد.

با انتشار داده‌های اقتصادی آمریکا و ثبت عملکرد ضعیف این کشور در بخش تولید و خدمات نفت برنت و خام آمریکا هر دو در هفته‌ای که گذشت با افت چهار درصدی مواجه شدند. این داده‌های اقتصادی از افزایش احتمال وقوع رکود با طولانی شدن جنگ تجاری میان دو اقتصاد بزرگ جهان حکایت دارند.

هیات‌های مذاکره کننده چینی و آمریکایی قرار است در دهم و یازدهم ماه اکتبر (۱۸ و ۱۹ مهرماه) در واشینگتن دیدار کنند و مذاکرات خود را بار دیگر از سر بگیرند.

در عین حال، درحالی‌که بسیاری از تحلیلگران و کارشناسان بر این باور بودند که عربستان سعودی نمی‌تواند تا پایان سپتامبر عرضه نفت خود را به سطح عادی بازگرداند، هفته گذشته مقامات سعودی خبر از احیای کامل تولید نفت این کشور دادند.

همچنین زمستان فصل تعمیرات پالایشگاهی نفتی است که این مساله هم ممکن است با ایجاد اختلال در عرضه بر قیمت‌ نفت تاثیرگذار باشد.

جدیدترین اتفاقات مربوط به نفت را می‎توانید در سلسله اخبار قیمت نفت تجارت‌نیوز ملاحظه کنید.

این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند