کد خبر: 233270

زمان انتخاب شهردار جدید تهران مشخص شد

سخنگوی شورای شهر تهران با اشاره به فرایند انتخاب شهردار تهران گفت: ۲۳ اردیبهشت‌ شهردار تهران انتخاب و معرفی می‌شود.​

رای‌گیری برای تفحص از شهرداری تهران در هفته بعد از تعطیلات مجلس
سرویس جامعه -

علی اعطا در پایان دومین جلسه هم‌اندیشی اعضای شورای شهر تهران در خصوص تعیین فرایند و معیارهای شهردار آتی تهران اظهار کرد: در جلسه امروز پس از اظهارات اعضای شورای شهر تهران در خصوص فرایند و معیار انتخاب شهردار تهران تصمیم‌گیری شد و فرایند به همان شکل خواهد بود که در مردادماه سال گذشته صورت گرفت.

به گزارش تجارت‌نیوز، وی تصریح کرد: برهمین اساس فرایند انتخاب شهردار تهران همانند فرایند مرداد خواهد بود. سخنگوی شورای شهر گفت: برهمین اساس ۴ اردیبهشت ۷ گزینه شهرداری تهران برنامه‌های خود را اعلام خواهند کرد و در نهایت دو هفته بعد یعنی ۱۶ اردیبهشت این ۷ نفر باید در صحن شورا حاضر و برنامه‌های خود را در صحن بیان کنند.

اعطا افزود: ۱۸ اردیبهشت نیز رأی‌گیری بین ۷ کاندیدای شهرداری تهران انجام خواهد گرفت و در نهایت دو نفر انتخاب خواهند شد.

وی بیان کرد: ۲۳ اردیبهشت نیز دو کاندیدای برتر با یکدیگر رقابت خواهند کرد و در نهایت یک نفر از بین آنها برای شهردرای تهران انتخاب خواهد شد.

سخنگوی شورای شهر تهران ادامه داد: تغییری که در این دوره برای انتخاب شهردار تهران صورت گرفته است در خصوص اعلام همکاران شهردار منتخب خواهد بود و در واقع در این دوره شورا تاکید کرده است که گزینه برتر برای شهرداری تهران علاوه بر ارائه برنامه‌های خود همکاران و معاونین خود را نیز به شورا معرفی کند.

اعطا در پاسخ به این پرسش که آیا این دخالت در امور شهردار تهران نیست، گفت: به هیچ عنوان این دخالت نیست و در واقع اعضای شورای شهر تهران بنا دارند که بدانند که شهردار آتی با چه افرادی کار می‌کنند. وی افزود: تا این لحظه هیچ گزینه‌ای برای شهرداری تهران مطرح نیست.

سخنگوی شورای شهر تهران در پاسخ به این پرسش که آیا محسن هاشمی در بین گزینه‌ها هست یا خیر، گفت: تا به این لحظه اعضای شورا در این خصوص صحبتی نکردند.

 

منبع: تسنیم

دیدگاه شما

لطفا فارسی تایپ کنید و با حروف لاتین (فینگلیش) ننویسید.
نظرات پس از بازبینی منتشر می‌شود

ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

رسانه تجارت‌نیوز بستری آنلاین برای دایره متنوعی از محتوای اقتصادی است. اخبار به‌روز، تحلیل‌های کارشناسانه و آموزش‌‌های مفید در اقتصاد و تجارت را از کانال‌های مختلف در دسترس شما قرار می‌دهیم. آرمان ما گردش آزادانه جریان اطلاعات در اقتصاد کشور است. تلاش می‌کنیم منبع موثقی برای کنش‌گران اقتصادی باشیم.