زمان تعیین تکلیف سهام عدالت افراد متوفی مشخص شد

زمان تعیین تکلیف سهام عدالت افراد متوفی مشخص شد

رئیس سازمان خصوصی‌سازی گفت: سود سهام عدالت وراثان دارنده سهام عدالت حد فاصل بین اردیبهشت تا خرداد‌ماه سال آینده، تعیین تکلیف می‌شود.

میرعلی اشرف پوری‌حسینی رئیس سازمان خصوصی سازی در جمع خبرنگاران پیرامون آیین نکوداشت ساماندهی سهام عدالت، اظهار کرد: عده‌ای از نمایندگان مجلس بر این باور بودند که با سود حاصل از سهام عدالت می‌توان بازدهی بهتری را پیش رو داشته باشیم. درحالی که این وجوه حق مردم است و نباید برای دارایی مردم تصمیم گرفت.

به گزارش تجارت‌نیوز، وی با بیان اینکه مسئولان نمی‌توانند نقش موکل مردم را اجرا کنند، اضافه کرد: دارندگان سهام عدالت که متشکل از آحاد مختلف جامعه هستند، اختیار در تعیین سرنوشت دارایی و سهام خود دارند؛ بنابراین مسولان نباید نقش یک موکل را برای آنها ادا کنند و نسبت به تصمیم آنها دخالتی داشته باشند.

وی ادامه داد: مسئولان تنها باید در انجام وظایف ابلاغ شده کوشا باشند؛ اگر سهامداران خواهان افزایش دارایی پرداخت شده به آنها هستند، می‌توانند با دریافت حق و حقوق سهام خود به طور مجزا در بخش‌های مختلف اقتصادی سرمایه‌گذاری کنند.

رئیس سازمان خصوصی سازی، افزود: نمایندگان مجلس برای تقویت بخش‌های صنعتی کشور و بهبود فرآیند اقتصاد می‌توانند نسبت به ساماندهی یارانه‌ها اقدام کنند. اکنون بیش از هزار میلیارد تومان یارانه به خانوارها توزیع می‌شود که این مبلغ بیش از چند برابر سود حاصل از سهام عدالت است.

وی درمورد سرنوشت نحوه واریز سود افراد متوفی، بیان کرد: مشکلاتی در اجرای پرداخت سود وراث دارنده سهام عدالت به وجود آمد و در نتیجه روال ساماندهی و واریز سود متعلق به این افراد را با کُندی رو به رو کرد، اما با این حال تمام تلاش برای پرداخت هرچه سریع‌تر حق آنها داریم.

رئیس سازمان خصوصی‌سازی، گفت: تشخیص اصالت انحصار وراثت یکی از چالش‌های جدی در این امر برشمرده می‌شود، به همین منظور در حال ایجاد هماهنگی با پیشخوان‌های دولت، نهادهای وابسته و غیره هستیم.

پوری حسینی گفت: سود سهام عدالت وراثان دارنده سهام عدالت در سه ماهه نخست سال یعنی حد فاصل بین اردیبهشت تا خرداد ماه سال آینده، تعیین تکلیف می‌شود.

 

منبع: باشگاه خبرنگاران

بهترین روش ورود و سرمایه‌گذاری در بورس ایران
این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند