اکسکوینو

زمان دقیق واریز وام یک میلیونی اعلام شد / احتمال افزایش وام زنان سرپرست خانوار

تجارت نیوز

سخنگوی تسهیلات حمایتی کرونا گفت: اگر سرپرستان خانوار تا فردا شب، ۳۱ فروردین ماه پیامک حاوی کدملی خود ارسال کنند، وامشان تا چهارم اردیبهشت واریز می‌شود اما کسانی که تا هفته آینده، (هفتم اردیبهشت ماه) کدملی خود را ارسال می‌کنند تلاش می‌کنیم تا واریز وام پنجشنبه هفته بعد برایشان صورت گیرد.

به گزارش تجارت‌نیوز، حسین میرزایی ظهر امروز در یک لایو اینستاگرامی به پرسش‌هایی درباره تسهیلات حمایتی کرونا پاسخ داد.

آیا برای کسانی که سیمکارتی به نامشان نیست، پیامک اولیه وزارت رفاه برای فرزندان و دیگر اعضای خانواده ارسال خواهد شد؟

خیر، فعلا منتظر چنین امکانی نباشند و هنوز تصمیمی گرفته نشده که پیامک برای سایر اعضای خانواده و فرزندان ارسال شود. حتما سیمکارت تهیه کنید.

ای کاش به نام بودن سیمکارت سرپرست خانوار حل شود و دولت به کدملی بسنده کند.

تنها راه احراز هویت و دریافت رضایت‌نامه برای دریافت وام و کسر اقساط ارسال پیامک از سیمکارتی است که به نام سرپرست خانوار است. این تنها راهی بود که می‌توانستیم غیرحضوری وام بدهیم.

 دیروز یارانه‌ام را جدا کرده‌ام و سرپرست خانوار شده‌ام، آیا مشمول می‌شوم؟

اگر هنوز اولین یارانه را هم دریافت نکرده‌اید و سرپرست خانوار شده‌اید وام به شما هم تعلق می‌گیرد.

سیمکارت جدید تهیه کردیم آیا باید منتظر پیامک وزارت رفاه باشیم؟

کدملی تان را مستقیما به سرشماره ۶۳۶۹ ارسال کنید.

– چند روز است که تلاش می کنیم ولی کدملی ارسال نمی‌شود، چه کنیم؟

در حال بررسی هستیم و اطلاع خواهیم داد. تا الان ۳۱ میلیون پیامک دریافت شده و اینطور نیست که خیلی افراد نتوانسته باشند درخواست خود را ثبت کنند. برخی افراد دچار مشکل بودند که وزارت ارتباطات نیز در حال بررسی است. درخواست می‌کنیم مجدد کدملی ارسال نکنید. یک مرتبه ارسال کدملی کفایت می‌کند.

سود وام بالاخره چند درصد است؟

یک میلیون تومان به ازای هرخانواده و بازپرداخت آن به صورت خودکار از یارانه کسر می‌شود و ۳۰ قسط ۳۵ هزار و ۱۰۰ تومانی با کارمزد ۴ درصد خواهد بود.

وام به افراد مجرد و خانوار تک نفره هم تعلق می‌گیرد؟

بله تعلق می‌گیرد و می‌توانند اقدام کنند.

– فرصت ثبت‌نام تا چه زمانی است؟

اگر سرپرستان خانوار تا فردا شب پیامک حاوی کدملی خود ارسال کنند، وامشان تا چهارم اردیبهشت واریز می‌شود اما کسانی که تا هفته آینده، هفتم اردیبهشت ماه کدملی خود را ارسال می کنند تلاش می‌کنیم تا واریز وام پنجشنبه هفته بعد برایشان صورت گیرد.

 مهلت تهیه سیمکارت تا چه زمانی است؟

اعلام کردیم که تا هفته بعد (هفتم اردیبهشت) مهلت داده شده است و تلاش می‌کنیم تا واریز وام پنجشنبه هفته بعد  برایشان صورت گیرد. قبلا هم اعلام کرده بودیم تا ۱۸ اردیبهشت مهلت وجود دارد. در هر دو صورت، چند روز فاصله بین ثبت درخواست و واریز وجود خواهد داشت.

مبلغ وام زنان سرپرست خانوار تغییر می‌کند؟

کمی صبر کنید، در این باره اطلاع‌رسانی خواهد شد ولی آخرین تصمیمات مطرح شده حاکی از آن بود که مبلغ وام بسته به بعد خانوار تا ۲ میلیون تومان افزایش می‌یابد. اگر دو و سه نفر عضو داشته باشند، یک میلیون و ۵۰۰ هزار تومان می‌گیرند و اگر تعداد اعضای خانواده چهار نفر و بالاتر باشد دو میلیون تومان دریافت خواهند کرد.

منبع: ایسنا 

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند