کد خبر: 218770

زمان پرداخت کامل سود سهام عدالت اعلام شد

سود سهام عدالت چهار گروه باقی‌مانده که ۷۸ درصد مشمولین را تشکیل می‌دهند از دهه فجر تا پایان اسفند‌ماه به حسابشان واریز می‌شود.

سرویس اقتصاد کلان -

بعد از پرداخت سود سهام عدالت تعدادی از مشمولین سودی دریافت نکردند که در خصوص زمان واریز چهار گروه باقی مانده از گروه مشمولین سهام عدالت سید جعفر سبحانی مشاور رئیس کل سازمان خصوصی‌سازی گفت: سود سهام عدالت چهار گروه باقی مانده که ۷۸ درصد مشمولین را تشکیل می‌دهند از دهه فجر تا پایان اسفند ماه به حسابشان واریز می‌شود.

به گزارش تجارت‌نیوز، وی در ادامه افزود: در دوازدهم بهمن ماه مصادف با شروع دهه فجر سود ۲۲ درصد از مشمولین که شامل ۱۶ دهک بودند و مبلغ حدود ۶۰۰ میلیارد تومان به حسابشان واریز شد.

مشاور رئیس کل سازمان خصوصی‌سازی با اشاره به اینکه پایان سال مالی برخی از شرکت‌های موجود در سبد سهام خرداد ماه است، گفت: تعداد اندکی از شرکت‌های موجود در سبد سهام پایان سال مالی آنها مربوط به خرداد‌ماه سال آینده می‌شود ولی با مذاکراتی که با این شرکت‌ها انجام شده مقرر است تا در کوتاه‌ترین زمان ممکن تا قبل از نوروز ۹۷ سود به حساب سازمان خصوصی‌سازی واریز و بین مشمولین باقی مانده تقسیم شود.

سبحانی اظهار کرد: در مرحله نخست واریز سود سهام عدالت حدود ۹۳۰ میلیارد تومان سودبین تمامی مشمولین تقسیم شد که بر این اساس ۱۶ گروه مشمولی که در مرحله اول ۵۰ هزار تومان دریافت کرده بودند در مرحله انتهایی ۱۰۰ هزار تومان دریافت خواهند کرد و سایر مشمولین این گروه که هیچ سودی دریافت نکرده بودند ۱۵۰ هزار تومان دریافت و سود سال مالی ۹۵ به صورت کامل تسویه می‌شود.

وی در انتها خاطر نشان کرد: سود مشمولین ۴ گروه حدودا ۸۰ هزار تومان و سود ۱۶ گروه دیگر ۱۵۰ هزار تومان است که تمام تلاش خود را می‌کنیم تا پایان سال ۹۶ سود سال ۹۵ را به صورت کامل تسویه کنیم.

 

منبع: خبرآنلاین

دیدگاه شما

لطفا فارسی تایپ کنید و با حروف لاتین (فینگلیش) ننویسید.
نظرات پس از بازبینی منتشر می‌شود

ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

رسانه تجارت‌نیوز بستری آنلاین برای دایره متنوعی از محتوای اقتصادی است. اخبار به‌روز، تحلیل‌های کارشناسانه و آموزش‌‌های مفید در اقتصاد و تجارت را از کانال‌های مختلف در دسترس شما قرار می‌دهیم. آرمان ما گردش آزادانه جریان اطلاعات در اقتصاد کشور است. تلاش می‌کنیم منبع موثقی برای کنش‌گران اقتصادی باشیم.