موضوعات داغ:

ساخت نیروگاه بادی ایرانی در پاکستان

ساخت نیروگاه بادی ایرانی در پاکستان

سازمان رگولاتروی انرژی برق پاکستان (نپرا) اعلام کرد، یک مجوز ۲۰ ساله احداث نیروگاه به شرکت ایران-پاکستان ویند پاور اعطا کرده که زمان آن از آغاز بهره‌برداری تجاری این پروژه شروع می‌شود.

به گزارش تجارت‌نیوز به نقل از پایگاه خبری تریبیون، بعد از لغو تحریم‌های غرب علیه ایران در ژانویه 2016، پاکستان به دنبال عادی‌سازی روابط تجاری خود با همسایه غربی‌اش است.

دو کشور در آوریل 2017 موافقت‌نامه‌ای برای گشایش شعب بانک‌های تجاری به منظور انجام مبادلات تجاری از طریق کانال‌های رسمی امضا کردند. پاکستان مدت‌هاست از ایران برق وارد می کند و در جدیدترین اقدام، این کشور به یک شرکت ایرانی مجوز احداث یک نیروگاه تولید برق بادی 49.5 مگاواتی را در ایالت سند اعطا کرده است.

سازمان رگولاتروی انرژی برق پاکستان (نپرا) اعلام کرد، یک مجوز 20 ساله احداث نیروگاه به شرکت ایران-پاکستان ویند پاور اعطا کرده که زمان آن از آغاز بهره‌برداری تجاری این پروژه شروع می‌شود.

بر اساس اعلام نپرا: «این پروژه تا 30 ژوئن 2019 (به مرحله تولید تجاری) خواهد رسید.»

بر اساس درخواست این شرکت برای گرفتن مجوز، هزینه این پروژه 1.8 میلیون دلار برآورد شده است.

حامی اصلی شرکت ایران-پاکستان ویند انرژی شرکت صادرات تجهیزات و خدمات آب و برق ایران (سونار) است و سهامداران خرد آن را شرکت‌های پلنت و طفیل گروپ پاکستان تشکیل می‌دهند. در اسناد ارائه شده از سوی این شرکت آمده است: «سونار یک شرکت ایرانی است که از 24 شرکت ایرانی مستقل که در زمینه تولید مجموعه‌ای از تجهیزات فعال هستند و تجربه بالایی در خدمات مهندسی و مشاوره صنایع آب و برق دارند، تشکیل شده است.»

«از زمان تاسیس شرکت سونار در سال 1994 این شرکت پروژه‌های مختلفی را در بیش از 18 کشور جهان با موفقیت اجرا کرده است.»

شرکت سونار برای اولین بار در سال 2006 نسبت به اجرای یک پروژه برق بادی در پاکستان ابراز علاقمندی کرده بود. بعدا این شرکت تلاش و زمان زیادی برای گرفتن زمین در منطقه بادخیز سند صرف کرد.

 

این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند