معاون مدیرعامل شرکت ساخت خبر داد:

ساخت ۸۹ کیلومتر راه و بزرگراه در سه ماهه نخست امسال

ساخت ۸۹ کیلومتر راه و بزرگراه در سه ماهه نخست امسال

معاون ساخت و توسعه راه‌های شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل‌ونقل کشور از احداث ۸۹ کیلومتر راه و بزرگراه در سه ماه نخست سال جاری خبر داد.

محمدرضا کدخدازاده کنارگذر سقز را بخشی از بزرگراه میاندوآب- کرمانشاه دانست و اظهار داشت: این کنارگذر به طول ۱۲ کیلومتر است که ۹.۵ کیلومتر آن ساخت مسیر و مابقی تبادلات تقاطع ابتدا و انتها است.

به گزارش تجارت‌نیوز،کدخدازاده افزود: این پروژه دارای دو باند عبوری چهار خطه، یک دستگاه پل با ۷ دهانه ۲۰ متری، دو دستگاه تقاطع ابتدا و انتها به طول ۲۰ و ۳۲ متر، ۴۵ دستگاه آب‌رو و سه دستگاه دیوار حائل به طول کل ۴۵۹ متر است.

کدخدازاده با تاکید بر اتمام عملیات ساخت هر دو باند این کنارگذر بیان داشت: عملیات اجرایی و احداث کلیه ابنیه مسیر نیز به استثناء پل تقاطع انتها و تکمیل عملیات ایمنی مسیر پایان یافته است و مقرر است در هفته دولت زیر عبور ترافیک قرار ‌گیرد.

معاون ساخت و توسعه راه‌های شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور بهره‌برداری از این محور را موجب خارج کردن ترافیک عبوری و ترانزیتی محور سنندج- دیواندره- بوکان- میاندوآب از شهر سقز دانست و گفت: با بهره‌برداری از این کنارگذر بخش دیگری از کریدور بزرگراهی غرب کشور زیرعبور ترافیک می‌رود که برای احداث آن حدود ۶۰۰ میلیارد ریال اعتبار هزینه شده است.

کدخدا زاده همچنین از تکمیل عملیات اجرایی ۸۹ کیلومتر راه و بزرگراه طی سه ماه نخست سال جاری خبر داد و اضافه کرد: از ابتدای سال جاری تاکنون حدود ۲۰ کیلومتر بزرگراه در کریدور غرب کشور و ۱۷ کیلومتر در کریدور جنوب تکمیل شده است و بهسازی راه اصلی دامغان- گلوگاه، بهسازی محور تربت حیدریه- بیرجند، احداث باند دوم توره- بروجرد و راه اصلی همدان- بیجار از دیگر پروژه‌های بزرگراهی کشور هستند که در این سه ماه از روند اجرایی مناسبی برخوردار بودند.

وی افزود: بهسازی راه کنارک- بندرعباس به عنوان بخشی از کریدور نوار ساحلی جنوب کشور، احداث باند دوم بخش‌های دیگری از بزرگراه میاندوآب- کرمانشاه، باند دوم گچساران- بابا میدان، محور شیراز- فیروزآباد- جم و اردکان- چوپانان از دیگر پروژه‌هایی هستند که عملیات اجرایی آن در بهار سال ۱۳۹۷ انجام شده است و به زودی زیر عبور ترافیک قرار می‌گیرند.

 

منبع:شرکت ساخت وتوسعه زیربناهای حمل و نقل کشور

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند