سازمان بنادر پیگیر وضعیت ۳ ایرانی گرفتارشده در آب‌های امارات

سازمان بنادر پیگیر وضعیت ۳ ایرانی گرفتارشده در آب‌های امارات

مدیرکل امور دریانوردان سازمان بنادر و دریانوردی گفت: وضعیت ۳ دریانورد ایرانی که از سوی شرکت هندی در آب‌های امارات گرفتار شده‌اند را پیگیری می‌کنیم.

علی اکبر مرزبان در ارتباط با گرفتار شدن ۱۴ دریانورد ایرانی، اوکراینی و اندونزیایی از سوی شرکت هندی به عنوان پیمانکار روی کشتی متعلق به ایران در لنگرگاه امارات، اظهارداشت: سازمان بنادر و دریانوردی بلافاصله پس از اطلاع از موضوع مربوطه وارد فاز تحقیق و بررسی شد و با انجمن صنفی دریانوردان تماس برقرار کرد تا از اطلاعات جزئی و تکمیلی ماجرا مطلع شود.

به گزارش تجارت‌نیوز، مدیر کل امور دریانوردان و سازمان‌های تخصصی بین‌المللی سازمان بنادر و دریانوردی ادامه داد: از ۱۴ دریانورد مورد نظر تنها ۳ نفر از آن‌ها ایرانی است و مابقی اهل کشورهای اوکراین و اندونزی هستند.

وی با بیان اینکه اطلاعات مربوط به کشتی و ۳ دریانورد ایرانی اتخاذ شده است، اعلام کرد: پیگیر مکاتبه با وزارت امور خارجه هستیم تا هرچه سریعتر و از مسیر دیپلماتیک و قانونی این مسئله حل‌وفصل شود.

مرزبان با اشاره به اینکه سازمان بنادر و دریانوردی به همراه انجمن صنفی دریانوردان برای تعیین وضعیت این دریانوردان ایرانی بسیج شده‌اند، گفت: ارتباط با پیمانکار شرکت هندی برقرار تا هرچه سریعتر وضعیت ملوانان ایرانی مشخص شده و به کشور بازگردند.

وی با اشاره به اینکه موضوع مربوطه از طریق سازمان بنادر و دریانوردی به وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی نیز اطلاع‌رسانی خواهد شد، اظهار کرد: این اتفاق موضوعی است که با حساسیت و اولویت کاری بالا در دستور کار سازمان بنادر و دریانوردی قرار دارد تا در سریع‌ترین زمان ممکن دریانوردان ایرانی به کشور بازگردند و حقوق آن‌ها نیز پرداخت شود.

 

منبع: سازمان بنادر و دریانوردی

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند