کد خبر: 204309

رییس کمیسیون اقتصادی مجلس مطرح کرد:

سازوکار تنظیم بازار در شب عید

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: دلیلی برای افزایش قیمت کاذب کالاها در شب عید وجود ندارد.

سرویس بازار -

محمدرضا پورابراهیمی داورانی درخصوص تنظیم بازار شب عید گفت: معمولا در روزهای پایانی سال با توجه به خریدهای مردم برای سال نو، تقاضای خرید کالا و خدمات با رشد روبرو می‌شود، عدم نظارت موثر بر بازار در روزهای پایانی سال که تقاضای خرید کالا و خدمات از سوی مردم افزایش می‌یابد، به گرانی قیمت‌ها منجر می‌شود.

به گارش تجارت‌نیوز، رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در ایام پایانی سال مجموعه ای از واحدهای تولیدی، بخش‌های بازرگانی و صنوف باید هماهنگی های داشته باشند تا تقاضای خرید شب عید در زمینه‌های مختلف مانند اقلامی خوراکی و پوشاک پاسخ داده شود.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس دهم شورای اسلامی تصریح کرد: مجموعه ای از واحدهای متولی در بازار در بخش عملیات مانند واحدهای صنفی و بنگاه‌های تولیدی باید در حوزه تنظیم بازار شب عید، اقدامات لازم را انجام دهند که بطور طبیعی اتاق‌های بازرگانی،تعاون و اصناف باید در این راستا مدیریت لازم را داشته باشند.

وی ادامه داد: دستگاه‌های نظارتی مانند حوزه بازرگانی وزارت صنعت، معدن وتجارت و سازمان تعزیرات حکومتی باید در خصوص نظارت بر بازار به مجلس پاسخگو باشند و کمیسیون اقتصادی مجلس تلاش خواهد کرد به نحوی نظارت انجام شود که مجموعه‌های عملیاتی و نظارتی پاسخگوی نظارت مجلس در حوزه تنظیم بازار باشند.

پورابراهیمی داورانی تصریح کرد: اطلاعاتی که به ما از وضعیت تهیه کالاها و اقلام مورد نیاز مردم برای شب عید ارائه شده حاکی از این است تمهیدات لازم برای تامین بخش زیادی از اقلام و خوراکی‌ها شب عید اندیشیده شده است بنابراین دلیلی برای افزایش قیمت کاذب کالاها در شب عید وجود ندارد.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی یادآور شد: کمیسیون اقتصادی مجلس این آمادگی را دارد که در صورت نقض مقررات تنظیم بازار، موارد را مورد رسیدگی قرار دهد.

 

منبع: خانه ملت

دیدگاه شما

لطفا فارسی تایپ کنید و با حروف لاتین (فینگلیش) ننویسید.
نظرات پس از بازبینی منتشر می‌شود

بازار

اونس طلا (%0.01)
1335.5
0.1
مثقال طلا (%0.64)
740500
4700
سکه امامی (%0.33)
1835000
6000
دلار (%0)
4200
یورو (%1.25)
6860
85
ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

رسانه تجارت‌نیوز بستری آنلاین برای دایره متنوعی از محتوای اقتصادی است. اخبار به‌روز، تحلیل‌های کارشناسانه و آموزش‌‌های مفید در اقتصاد و تجارت را از کانال‌های مختلف در دسترس شما قرار می‌دهیم. آرمان ما گردش آزادانه جریان اطلاعات در اقتصاد کشور است. تلاش می‌کنیم منبع موثقی برای کنش‌گران اقتصادی باشیم.