سامانه ثبت سفارش برای همه کالاها باز است

سامانه ثبت سفارش برای همه کالاها باز است

قائم‌مقام وزیر صمت و رئیس کل سازمان توسعه تاکید کرد که سامانه ثبت سفارش برای تمامی کالاها باز است و هیچ‌گونه محدودیتی در این زمینه وجود ندارد.

مجتبی خسروتاج درباره اینکه برخی از فعالین اقتصادی می‌گویند سامانه ثبت سفارش باز نیست یا با اختلال مواجه است، گفت: روز گذشته به من گفتند که این سامانه بسته است، ولی وقتی بررسی کردم، متوجه شدم که مشکل در خط مخابراتی بوده است.

به گزارش تجارت‌نیوز، وی تاکید کرد که هیچگونه محدودیتی در ثبت سفارش کالا وجود ندارد و ثبت سفارش برای واردات این کالاها با دلار ۴ هزار و ۲۰۰ تومانی باز است.

رییس کل سازمان توسعه تجارت درباره اینکه تاکنون چه میزان ارز برای واردات از زمان اجرای سیاست‌های جدید ارزی تخصیص یافته است، گفت: براساس اعلام رئیس کل بانک مرکزی از روز ۲۲ فروردین ماه تاکنون بیش از ۶.۵ میلیارد دلار تخصیص ارز و تامین منابع شده است.

خسروتاج درباره اینکه در طرح جدید ارزی و دو فوریتی مجلس عنوان شده که صادرکنندگان می‌توانند در ازای فروش ارز حاصل از صادرات خود با نرخ ۴ هزار و ۲۰۰ تومان، از مشوق‌های جدید بهره مند شود، آیا اعطای این مشوق‌ها با توجه به بار مالی آن در توان دولت است یا نه، گفت: در صورتی که بار مالی هر طرح جدید در مجلس دیده نشود، قطعا در شورای نگهبان رد خواهد شد.

 

منبع: ایبنا

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند