نقص فنی در پرواز دیروز شیراز/ در هواپیما باز شد

نقص فنی در پرواز دیروز شیراز/ در هواپیما باز شد

در پرواز دیروز هواپیمای فوکر شماره ۴۲۳ از شیراز به مقصد تهران درب قسمت بار درآسمان باز شد و خلبان را ناچار به برگشت به فرودگاه کرد.

به گزارش تجارت‌نیوز، امروز دومین روزی است که دو سانحه هوایی در فاصله دو روز در ایران رخ داده که علت هر دو سانحه نقص فنی اعلام شده است.

آنطور که اقتصاد آنلاین گزارش داده، حسین جهانی، مدیر روابط عمومی ایران‌ایر با اعلام این توضیحات گفت که نقص فنی در پرواز شیراز _ تهران رخ داد که منجر به معطلی پنج ساعته مردم شد تا هواپیما درست شود و مسافران را جابه‌جا کند  مسافران این پرواز نسبت به معطلی طولانی در فرودگاه و جایگزین نشدن هواپیما اعتراض کردند.

سانحه در پرواز اصفهان_مشهد

پیش از این در ۱۵ دی امسال هم هواپیمای اصفهان_مشهد دچار سانحه شد. حسن امجدی، مدیرکل فرودگاه‌های اصفهان در این زمینه به مهر توضیح داد که هواپیمای پرواز اصفهان_مشهد به علت نقص فنی در چرخ اصلی سمت چپ از مسیر منحرف و در حاشیه باند فرودگاه متوقف شد.

او افزود: از ۱۱۷ مسافری که در این پرواز بودند سه نفر دچار جراحت سطحی شدند و خوشبختانه شرایط عمومی آن‌ها خوب است. عباس عابدی، سخنگوی مرکز اورژانس استان اصفهان هم در این زمینه توضیح داده است که پنج نفر از مسافران پرواز اصفهان-مشهد بر اثر انحراف هواپیما از باند فرودگاه مصدوم شدند.

عباس عابدی با بیان اینکه این حادثه ساعت ۱۷ و ۲۰ دقیقه به مرکز اورژانس استان اصفهان گزارش شده است، افزود: دو واحد آمبولانس اورژانس و یک اتوبوس آمبولانس برای امدادرسانی به این حادثه اعزام شدند. مصدومان حادثه یک نفر مسافر خانم ۳۰ ساله از ناحیه پا دچار آسیب‌دیدگی شد و همراه با خانم ۵۰ ساله که دچار فشار خون شد به بیمارستان فارابی منتقل شدند.

سخنگوی مرکز اورژانس استان اصفهان افزود: یک آقا نیز دچار مشکل قلبی شد که همراه با خانم ۷۶ ساله و آقای ۶۳ ساله در فرودگاه درمان شدند.

نقص فنی هواپیمای قشم ایرلاین شیراز_تهران

این موضوع در حالی رخ می‌دهد که روز ۱۴ دی ماه هم خبرگزاری فارس از نقص فنی هواپیمای قشم ایرلاین شیراز_تهران خبر داده بود.

صابر نوروزی، مدیر روابط عمومی قشم ایرلاین به فارس توضیح داد:  پرواز شامگاه ۱۳ دی که مقرر بود ساعت ۶ عصر از شیراز به تهران انجام شود، به دلیل نقص فنی با تاخیر مواجه شد.

وی ادامه داد: قبل از حرکت، تاخیر یک ساعت و نیمه از طریق پیامک به مسافران اعلام شده بود اما پس از حضور مسافران در فرودگاه نیز بر اثر نقص فنی، چند ساعت دیگر تاخیر ایجاد شد که در مجموع پس از ۵ ساعت و نیم تاخیر، در نهایت این پرواز آخر شب انجام شد.

این اتفاقات در حالی رخ می‌دهد که مجتبی یوسفی، عضو هیات رئیسه مجلس پیش از این به خانه ملت گفته بود که حدود ۷۰ درصد هواپیماهای ایران به دلیل تحریم و نبود قطعه زمین‌گیر شده‌اند.

آخرین اخبار حوزه حمل و نقل را در صفحه حمل و نقل تجارت‌نیوز بخوانید.

 

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند