رئیسی: جامعه اجازه تسلط دوباره نظام سلطه را نمی‌دهد

رئیس‌جمهور گفت: اغتشاش‌ها و آشوب‌های اخیر از جلوه‌های فتنه دشمن است. نظام سلطه بهمن 57 از این کشور بیرون رانده شد. این جامعه اجازه نخواهد داد دوباره نظام سلطه بر سرنوشتش مسلط شود.

به گزارش تجارت‌نیوز، رئیس‌جمهور در آیین پاسداشت روز کتاب،کتابخوانی و کتابدار با استناد به آیه شریفه‌ای که در آن آمده سوگند به قلم بر این نکته که مسطور (نوشته) باید موجب هدایت انسان و ارتقای نسل‌ها باشد، تاکید کرد و گفت: مسطور باید باعث هدایت و ارتقاء انسان علم و دانش و ارتقاء فکری نسل‌ها و عصرها باشد .

به نقل از ایسنا، ابراهیم رئیسی تاکید کرد که آنچه برای یک مسطور مهم است مفید و نافع بودن است.

رئیسی همچنین خاطرنشان کرد: مدیریت کتاب مساله مهمی است تالیف کتاب مهم است مولف کتاب بسیار اهمیت دارد ، چاپ و نشر کتاب مهم است کتابخوانی و کتابداری هر دو مهم است.

وی افزود: برخی فکر می‌کنند کتابداری صرفا دانستن نام کتاب‌ها و طبقه‌بندی آن‌هاست. این‌طور نیست، بلکه کتابداری دانشی بسیار مهم است.

حمایت بانوان فرهیخته کتابدار

رئیس‌جمهور همچنین تصریح کرد: جایی که کتابداری به‌عنوان یک علم، توانسته کتابخانه را مدیریت کند، کتاب‌ها برای عصرها و نسل‌ها باقی‌مانده‌ است.

ابراهیم رئیسی در بخشی از سخنانش گفت: به اهالی کتاب توصیه می‌کنم در آنچه انجام شده و آنچه که باید از این بعد انجام گیرد بازنگری کنند.

رئیسی یادآور شد که قشر فرهیخته کتابدار که اکثرا از بانوان کشور هستند حتما باید مورد حمایت قرار گیرند.

وی با بیان اینکه از معیارهای مهم میزان رشد فرهنگی یک کشور توجه به کتابخانه‌های عمومی است، گفت: نشاط اجتماعی، امید به زندگی و شادمانی مردم در توجه به کتاب و کتابخوانی است.

جامعه اجازه نخواهد داد دوباره نظام سلطه بر سرنوشتش مسلط شود

رئیس‌جمهور در ادامه به بیان خاطره‌ای پرداخت و گفت: امام‌جمعه قائم‌شهر که پدر دو شهید است می‌گفت خرج دامادی فرزندان شهیدش را هزینه‌ ساخت کتابخانه کرده‌ است، ایشان با هزینه خودشان در جویبار کتابخانه‌ای را وقف کردند و بهترین کار ممکن را ساخت کتابخانه دانستند.

ابراهیم رئیسی با بیان اینکه فقدان کتاب در سبد خرید خانوارها به خاطر قیمت آن مسئله مهمی است، تصریح کرد: از کارهای مهم وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ایجاد دسترسی آسان به کتاب از طریق کتابخانه‌های عمومی و دیجیتال است .کتابخوانی برای جامعه ما ضروری است و باید برای آن برنامه‌ریزی جدی و روزانه انجام شود.

رئیسی در بخشی از سخنان خود با بیان اینکه اغتشاش‌ها و آشوب‌های اخیر از جلوه‌های فتنه دشمن است، گفت: ببینیم دشمن با آنهایی که فکر می‌کردند می‌خواهد نجاتشان دهد چگونه رفتار کرد. اینها به نام آزادی و توجه به حقوق انسان‌ها بسیاری از جوامع را به‌هم ریختند.

وی تاکید کرد: نظام سلطه بهمن 57 از این کشور بیرون رانده شد. این جامعه اجازه نخواهد داد دوباره نظام سلطه بر سرنوشتش مسلط شود.

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند